Деякі секрети вибору поросяти

Деякі секрети вибору поросяти

Якщо ви вирішили зробити таке корисне придбання для домашнього господарства, то майте на увазі, що поросят краще купувати двох, а не одне чи трьох. Свині – стадні тварини, і самотність пригнічує їх, тому вдвох їм спокійніше, вони змагаються біля годівниці, а от серед трьох завжди знайдеться лідер, який своєю силою добиватиметься переваги і забиватиме решту.
У здорового поросяти волосяний покрив світлий, рівномірно вкриває шкіру. Як правило, порося віком від 35 до 60 днів важить 12–18 кг. Але таку вагу можуть мати і поросята старшого віку, які відстали у рості, – вони мають довгу, жовтувату, скуйовджену щетину, пригнічені, поганої вгодованості. Не варто купувати і занадто вгодованих поросят, бо якщо господарі їх перегодовували, вони можуть бути вередливими на новій їжі. Також не варто брати і занадто худих поросят, бо вони можуть бути перехворілими. До речі, якщо взяти на руки здорове порося, воно голосно і дзвінко верещить, а хворе і слабке – приглушено рохкає. Веселе, рухливе, з несонними очима і чистим хвостом «бубликом» – завжди здорове.
Краще вибирати тваринку з довгим тулубом, прямою спиною, підтягнутим, а не провислим животом і міцними ногами. Високоногі кістляві свині відгодовуються дуже довго, гарно поїдають траву і тверді корми. Поросята з короткими ногами рано припиняють ріст і схильні до раннього накопичення жиру. Широка спина, яка переходить у заокруглені глибокі боки, свідчить про те, що тварина швидко ростиме і здатна до раннього відкладання жиру. Окіст має бути довгим і округлим ззаду. Провисла спина і западання між лопатками – ознака слабкого розвитку м’язів. Легка голова з кирпатим профілем вказує на здатність до відгодівлі і раннього ожиріння. Важка голова з прямим профілем та вкороченими лицьовими кістками говорить про загальну міцність і здатність до швидкого росту. Поросята з неправильним прикусом погано пережовують корми і мають низьку продуктивність. П’ятачок має бути рожевим, прохолодним і вологим. Також часте дихання з храпами, кашель при русі є ознаками легеневих захворювань.

Григорій ПРОКОПЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий