День прояву доброти

Міжнародний день спонтанного прояву доброти відзначається 17 лютого.
Це символічне свято має коротку історію. Його поява пов’язана з ініціативою міжнародних благодійних організацій, які вирішили об’єднати під гаслами доброти всіх людей планети – незалежно від їх громадянства, віросповідання та національності.
Святкування Дня спонтанного прояву доброти в Україні поки що мало поширене. Суть полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти стосовно всіх навколишніх. Справжня доброта, на думку організаторів цього свята, не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту – радість людей чи тварин, тих, кому несподівано допомогли.
День спонтанного прояву доброти – привід згадати про істинні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг тих, хто її проявляє, допомогти тим, на кого її прояв спрямований.
У багатьох містах і країнах цього дня проводяться благодійні заходи, марафони, в яких беруть участь відомі артисти, спортсмени, політики, публічні особи.
У містах України проводяться різноманітні акції та флешмоби, що закликають, приміром, поступитися місцем у транспорті старшим людям, сказати комплімент похмурому незнайомцю, написати лист або повідомлення тим, кого давно не бачили, погодувати бездомну тварину, птахів, чи просто робити гарні безкорисливі вчинки.
У школах і дитсадочках проходять уроки доброти, дорослим пропонують бути толерантними і чуйними, поширювати позитив.
Ініціатори цих акцій хочуть нагадати людям про значення добра у нашому житті, важливість таких простих речей, як подяка, посмішка, підтримка. Кожному важливо зрозуміти, що людина, яка творить добро, – щаслива. Вона збагачує життя своїми добрими вчинками.
Підготувала Анна ДОРОШЕНКО

Добавить комментарий