День соціальної справедливості

День соціальної справедливості

20  лютого відзначається  Всесвітній день соціальної справедливості. Саме цього дня 1999 року відбулася міжнародна зустріч у Копенгагені (Данія), на якій представники багатьох держав визначили основні принципи розвитку суспільства, серед них особливе місце займає соціальна справедливість. Рішення про запровадження Всесвітнього дня справедливості оголосили на засіданні Генеральної Асамблеї ООН 26 листопада 2007 року, офіційно почали відзначати з 2009го. Україна приєдналася до ініціативи у 2011 році.

Справедливість – невід’ємне природне право людини. Сфера застосування цього поняття широка: політичні та економічні системи, закони, соціальні інститути, міждержавні відносини, оцінки, судження, рішення, вчинки, життєві позиції людей.

Всесвітній день соціальної справедливості сприймають як один з інструментів досягнення соціального діалогу для формування справедливого суспільства.

Проголосивши пам’ятну дату, Генасамблея ООН запропонувала всім державамчленам присвятити цей день проведенню на національному рівні конкретних заходів в інтересах соціального розвитку. Ці заходи мають сприяти подальшим крокам міжнародного співтовариства у викоріненні бідності, забезпеченні повної зайнятості, достатньої заробітної платні, рівноправності чоловіків і жінок, захисті прав дітей, соціальному добробуті.

Цього дня зазвичай проходять інформаційні заходи з питань захисту прав трудівників, дітей, осіб з інвалідністю, сиріт, багатодітних, малозабезпечених, бездомних – усіх, кому потрібна соціальна підтримка. На жаль, нині соціальна справедливість у нашій країні повною мірою не забезпечується в медичному обслуговуванні, пенсійному забезпеченні, соціальному захисті, в оплаті праці, у формуванні цін і тарифів, в оподаткуванні.

Минулого року міністр соціальної політики України Андрій Рева назвав чотири пріоритети, які дозволять втілити принципи соціальної справедливості й привести до поліпшення добробуту людей. Це комплексні зміни в системі оплати праці, соціальнотрудових відносин; пенсійна реформа; адресність у наданні державної соціальної допомоги; підвищення соціальних стандартів і децентралізація – наближення до споживача системи надання соціальних послуг. Урядовець відзначив, що названі кроки мають значний вплив на зниження рівня бідності і є ключовими у становленні соціальної справедливості в країні.

Підготувала

Анна ДОРОШЕНКО.

Добавить комментарий