День Святої Трійці

День Святої Трійці

ЦЕ ВЕЛИКЕ свято називають також Зісланням Святого Духа та П’ятидесятницею. Перша назва пов’язана зі сходженням на апостолів Святого Духа. Друга – з тим, що подія відбулася в старозавітне свято П’ятидесятниці, встановлене на пам’ять про дарування єврейському народові Закону на горі Синай.
У Православній Церкві цього дня твориться одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році. Підлогу храмів встелюють духмяними травами, ікони прикрашають молодим гіллям дерев, квітами. Священики і парафіяни моляться про дарування благодаті Святого Духа всім присутнім, а також вже померлим.
У народі свято величають Зеленою неділею. Нині воно припадає на 23 червня.
У ЦЕЙ день Святий Дух зійшов на учнів Христових (у вигляді вогненних язиків) і сповнив їх усіма благодатними духовними дарами. Апостоли несподівано виявили здатність розмовляти різними мовами світу, щоб нести слово Боже в різні країни. Навчилися зцілювати і передбачати майбутнє. Вони вирушили в далекі мандрівки розповідати про життя Господнє і його болісну смерть за гріхи всього людства. А Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед іудеїв у Палестині, а потім і в усьому світі – “аж до краю землі” (Діян. 1:8).
Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення святої, вселенської (кафолічної) апостольської Церкви, від якої ведуть своє походження всі сучасні християнські громади на нашій планеті.
Свято нагадує християнам про незбагненне таїнство Святої Трійці. Згідно з символом віри, прийнятим на Першому Нікейському соборі в 325 році (вселенський собор християнської церкви, що відбувся у місті Нікея (нині – Ізнік, Туреччина), Бог має три особи: Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Дух Святий; всі ці особи є, однак, єдиним Богом (різними його проявами), і кожна з них є повністю всемогутнім і єдиним Богом (а не частиною Бога), і серед цих осіб нема більшої або меншої. Бог визнається всемогутнім, вічним і безмежним.
“Не встигну подумати про Одного, як окрилений Трьома. Не встиг розділити Трьох, як підношусь до Єдиного”, – писав святитель Григорій Богослов.

Поділися:

Добавить комментарий