Департамент соцзахисту спільно з Програмою ООН з відновлення та розбудови миру посилили спроможність громад у наданні соцпослуг з реабілітації населення

Департамент соцзахисту спільно з Програмою ООН з відновлення та розбудови миру посилили спроможність громад у наданні соцпослуг з реабілітації населення

Нині в Полтавській області проживає 74 тисячі осіб з інвалідністю, з яких понад 5 тисяч – діти та майже 9 тисяч мають статус внутрішньо переміщених осіб. За рахунок державних соціальних гарантій в області безоплатно користуються необхідними технічними засобами реабілітації 3,5 тисячі осіб з інвалідністю, а також понад 3,6 тисячі осіб забезпечені інвалідними візками.
Можливо, для когось це просто чергові статистичні дані, але за кожною цифрою стоять долі людей, для яких наявність милиць, ходунків чи візка є життєво важливим і не витримує зволікань.
З метою оперативного реагування на потреби населення та максимального наближення соціальних послуг в області багато років запроваджена дієва практика соціального обслуговування осіб з інвалідністю у пунктах тимчасового користування засобами реабілітації при територіальних центрах. Функціонують 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 36 центрів надання соціальних послуг, при кожному з яких створено такий пункт, який готовий забезпечити потребу в засобах реабілітації громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які частково або повністю втратили рухову активність та мають висновок лікарсько-консультативної комісії. Пункти мають в своєму розпорядженні крісла колісні, ходунки, милиці, палиці тощо.
Для отримання засобів у користування необхідно до територіального центру соціального обслуговування/центру надання соціальних послуг подати заяву про забезпечення засобом реабілітації, довідку лікарсько-консультативної комісії про потребу в забезпеченні засобом реабілітації та ксерокопії документів, а саме паспорта громадянина України, індивідуального податкового номера, пенсійного посвідчення, довідки про інвалідність (за наявністю).
Після закінчення терміну користування за договором засіб реабілітації повертається до установи. Лише за перше півріччя 2022 року послугами пунктів тимчасового користування засобами реабілітації скористалися понад 4,7 тис. осіб.
Враховуючи те, що Полтавська область продовжує активно приймати внутрішньо переміщених осіб, в тому числі з уразливих категорій, які зазвичай під час евакуації не мали змогу забрати власні реабілітаційні засоби, спостерігається тенденція щодо збільшення запитів від переселенців на отримання таких засобів у пунктах терцентрів.
Ця ситуація була озвучена під час зустрічі директора департаменту соцзахисту населення з представниками Програми ООН з відновлення та розбудови миру, адже базові соціальні послуги в першу чергу покликані забезпечити особі доступність, мобільність та повноцінне життя.
За результатами наради досягнуто домовленість щодо посилення спроможності громад в наданні соцпослуг з реабілітації населення шляхом збільшення обмінного фонду засобів реабілітації пунктів тимчасового користування за підтримки проекту міжнародно-технічної допомоги.
На початку листопада, за сприяння департаменту, ПРООН надано пунктам тимчасового користування засобами реабілітації при територіальних громадах області 138 одиниць засобів реабілітації (колісні крісла, милиці, ходунки та інше) для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб.
Користуючись нагодою, висловлюємо подяку команді Програми ООН з відновлення та розбудови миру за співпрацю та надану підтримку.

Людмила КОРНІЄНКО,
директор департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА

Добавить комментарий