Депутати проголосували за низку  нафтогазових питань і не прийшли до згоди  щодо "формули Штайнмайєра"

Депутати проголосували за низку нафтогазових питань і не прийшли до згоди щодо «формули Штайнмайєра»

Минулого четверга, 24 жовтня, у Полтаві відбулося друге пленарне засідання двадцять сьомої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова облради Олександр Біленький. Нагадаємо: 17 вересня сесію не було закрито, адже депутати розглянули не всі питання порядку денного. Ще близько тридцяти питань пропонувалося внести на розгляд депутатів безпосередньо під час другого пленарного засідання.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблої учасниці Операції об’єднаних сил на сході України, солдата 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних сил України, жительки міста Миргорода Ярослави Никоненко, померлого учасника бойових дій, ветерана батальйону «Донбас» Національної гвардії України, полтавця Дмитра Фесенка, українського політика, народного депутата України VII та VIII скликань від Полтавщини Тараса Кутового, який загинув унаслідок падіння гвинтокрила біля села Тарасенкове Оржицького району.
Традиційно перед затвердженням порядку денного відбулося нагородження шанованих земляків почесними відзнаками Полтавської обласної ради, цього разу серед нагороджених був і юний полтавський талант, восьмикласник Олександр Бражко. Також на початку роботи пленарного засідання було оголошено про вихід депутатів Петра Ворони з фракції «БПП «Солідарність», Ігоря Сірика – з фракції «Батьківщина».
Перейти до питань порядку денного вдалося не одразу, адже спочатку депутати обговорили конфліктне земельне питання, яке порушили депутати і посадові особи з Кобеляцького району. Депутат Геннадій Коваленко поінформував присутніх про рішення сесії Кобеляцької районної ради, яка висловила незгоду з тим, що землю, яка розташована за межею населених пунктів, у кількох сільрадах хочуть надати особам, які не мешкають на території області. Причому це питання органами Держгеокадастру не погоджується з місцевими громадами. Після досить тривалої суперечки до слова було запрошено керівника обласного Держгеокадастру Вадима Чувпила. Він прокоментував ситуацію, що склалася, і запросив того ж дня всіх, хто причетний до розгляду питання, зустрітися для конструктивного вирішення проблеми. Керівник Держгеокадастру запевнив, що до 7 листопада жодних дій, пов’язаних із цими земельними ділянками, розташованими у Кобеляцькому районі, підпорядковане йому відомство чинити не буде.
Олександр Біленький зазначив, що якби проект рішення щодо звернення до уряду стосовно виділення земель був підготовлений ініціаторами звернення хоча б напередодні пленарного засідання, він мав би можливість запропонувати його на обговорення депутатів як звернення до Кабінету Міністрів від Полтавської обласної ради. Голова облради наголосив, що готовий скликати позачергову сесію для розгляду земельних питань не лише Кобеляцького району, а й усієї області.
Перейшовши до обговорення питань, що були внесені до порядку денного, депутати розглянули низку звернень Державної служби геології та надр України щодо погодження надання низці підприємств спецдозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням (промисловою розробкою родовищ) вуглеводнів на території Полтавської області. Переважну більшість з них обласна рада підтримала, але відмовила Державній службі геології та надр України у погодженні одного спецдозволу пов’язаного із діяльністю компанії, яка не уклала соціальну угоду із громадою.
Депутати також підтримали зміни до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2019 році; Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2016–2020 роки; Переліку об’єктів, на які будуть спрямовані кошти обласного бюджету, відповідно до обласної Програми «Питна вода Полтавщини» на 2011–2020 роки, у 2019 році тощо. Погоджено питання «Про реорганізацію Розбишівської спецшколи-інтернату шляхом перетворення у Розбишівський навчально-реабілітаційний центр з поглибленим професійно-трудовим навчанням». Підтримку знайшла й ініціатива про звільнення батьків від сплати за утримання дітей в інтернатних закладах освіти комунальної форми власності на 2019–2020 навчальний рік та низка інших питань.
Також депутати підтримали ряд звернень до центральних органів влади, зокрема «Про звернення депутатів Полтавської облради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо передбачення в Держбюджеті України на 2020 рік видатків на відшкодування різниці в тарифах на послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення», «Про звернення депутатів Полтавської облради до Верховної Ради України щодо недопущення прийняття норм, які звужують трудові та інші права освітян», «Про звернення депутатів Полтавської облради до Верховної Ради України щодо внесення змін до ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг». Під час обговорення цього питання депутати облради зауважували, що на сесії відсутні народні депутати України, які голосували за ці закони і обрані від Полтавської області. Олександр Біленький зазначив, що обласна рада запрошує їх брати участь в роботі пленарних засідань та пообіцяв ще раз порушити питання їхньої відсутності на сесії облради під час засідання колегії облдержадміністрації, на яке народні обранці також запрошені.
А ось питання «Про звернення депутатів Полтавської облради до Президента України, Верховної Ради України щодо недопущення реалізації так званої «формули Штайнмайєра» не набрало необхідної кількості голосів навіть для включення до порядку денного, хоча депутати розглядали його тричі. Як наголошували голова облради та депутати, що виступали за необхідність ухвалення рішення, справа не в тому, щоб облрада долучилася до низки голосувань, що відбулися в інших регіонах держави. Важливо, щоб Президент звернув увагу на думку громад про те, що потрібно увімкнути певні запобіжники. Головне, щоб не було виборів на нині окупованих територіях до того часу, доки ділянка кордону нашої держави контролюється агресором. Можна проводити вибори лише тоді, коли російські війська відійдуть на територію Росії і на Донбасі буде юрисдикція законів України, зазначав Олександр Біленький ще перед початком засідання. Та голосів для внесення проекту рішення до порядку денного все одно не вистачило. Втім, підбиваючи підсумки сесії у розмові з журналістами, голова облради зауважив, що робота триватиме, і висловив надію, що звернення все ж буде проголосоване.
Також Олександр Біленький зауважив, що попри численні заяви вже двох урядів механізм надання спецдозволів на користування надрами виключно через аукціони так і не був реалізований. Державна служба геології та надр України звернулася до обласної ради щодо надання погодження спецдозволів на розширення експлуатованих ділянок для кількох компаній. Частина з них – без проведення аукціону. Всі формальні умови було виконано. Тому компанії, які уклали відповідні соціальні угоди з облрадою, отримали погодження від депутатського корпусу. Бюджет області, окрім іншого, отримає додаткові 14 мільйонів гривень.
Позачергова «земельна» сесія може бути призначена вже ближчим часом, а чергова, яка розглядатиме бюджетні питання, має відбутися у листопаді.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
«Зоря Полтавщини»

Поділися:

Добавить комментарий