Депутати розглянули більше ста питань порядку денного

Депутати розглянули більше ста питань порядку денного

У Шишаках відбулося пленарне засідання двадцять другої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. Його вів голова обласної ради Олександр Біленький (БПП). На початку засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять нещодавно загиблих земляків – учасників Операції об’єднаних сил: мешканця Котелевського району Владислава Карпуна, жителя Хорола Андрія Корна та лубенця Андрія Бойка.

Під час засідання депутати схвалили зміни до обласного бюджету на 2018 рік, підтримали проекти рішень щодо внесення змін до низки обласних програм. Зокрема було затверджено нову редакцію “Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року”.
Зокрема програма передбачає виділення 5 мільйонів гривень щороку, які будуть направлені на пільгове кредитування (3% річних) фермерів і сільськогосподарських кооперативів.
Було розглянуто та підтримано проекти рішень щодо реорганізації ряду комунальних організацій, установ, закладів сфери охорони здоров’я шляхом їх перетворення в комунальні підприємства, ряд звернень та запитів депутатів.
Зокрема обласна рада підтримала запит, який ініціював та підготував перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод (БЮТ). Звернення до керівника управління СБУ в Полтавській області стосується надання інформації про те, чи є громадяни Російської Федерації серед кінцевих бенефіціарних власників ТОВ “ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ”, ТОВ “ТВИНС ГРУП”, ТОВ “СЕНС-Д”, ТОВ “ПРАЙС КОМПАНІ”, яким Полтавська обласна рада погодила надання спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону. Як зазначив Євгеній Холод, у єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутня інформація щодо кінцевих бенефіціарних власників зазначених підприємств, відповідна офіційна інформація до обласної ради не надходила.
– Процес надання погоджень цим компаніям обростає значною кількістю чуток та домислів. Поставити крапку в цій історії повинна структура, яка має відповідні повноваження. Ми очікуємо від управління СБУ вичерпної інформації з даного питання, – наголосив Євгеній Холод.
Також депутати обласної ради звернулись до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України з пропозицією внести зміни до “Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами”, затвердженого Постановою КМУ № 615 від 30.05.2011. Зокрема пропонується визначити чіткий перелік підстав для відмови обласними радами у погодженні на отримання спеціальних дозволів на користування надрами, а також визначити єдиний шлях для їх отримання – через аукціони. Окрім цього, вноситься пропозиція, щоб 50% коштів, отриманих від таких аукціонів, направлялися до обласних бюджетів за місцем розташування ділянок надр.
За словами голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, ці кошти будуть розподілені на відновлення інфраструктури саме тих територій, де відбувається видобуток вуглеводнів.
Депутати також розглянули ряд інших актуальних питань.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий