Депутатська толока

Депутатська толока

За споконвічною українською традицією толоку (зазвичай у селі) влаштовують тоді, коли потрібно гуртом виконати без оплати важливу нагальну роботу. Саме такою справою займалися днями депутати Піщанської об’єднаної територіальної громади Кременчуцького району.

Передувала цій події нещодавня сесія депутатів, де найповажніший за віком Олександр Колотієвський запропонував молодшим колегам закласти парк у Гориславцях, що входять до складу громади. Ідея витала, так би мовити, у повітрі: тамтешні активісти вже років зо два виношували задум створити у рідному селі літній центр відпочинку й розваг під відкритим небом. Знайшли і гарне місце: поблизу Будинку культури вивільнилася чимала ділянка землі, де колись ріс фруктовий сад. З часом дерева зістарилися і перестали плодоносити, а відтак залишки саду викорчували. Заодно знищили бур’яни, прибрали сміття.
Тепер настала черга депутатів сказати слово. А вони без зайвих слів вирішили влаштувати толоку, щоб спільними зусиллями власноручно започаткувати створення парку. Підтримавши пропозицію Олександра Колотієвського, всі депутати певною мірою стали його однодумцями. Річ не в політичних поглядах, бо в депутатському корпусі є прибічники різних партій («Слуга народу», «Батьківщина», «Європейська Солідарність», «За майбутнє», «За життя», «Сила і честь», «Довіра»), а згаданий вище Колотієвський навіть очолює районну організацію партії «Рідне місто». В даному випадку одностайність пояснюється тим, що йшлося не про політичну, а екологічну акцію. До того ж в інтересах виборців.
Тож сонячного ранку поблизу сільського Будинку культури висадився численний трудовий десант депутатів, сільських старост, членів виконкому Піщанської ОТГ, а також місцевих активістів. Загалом прибуло півсотні учасників толоки, які відразу взялися прикопувати в ямки молоді тендітні деревця. Майже триста саджанців берези і сосни належало розмістити на заздалегідь розпланованій території майбутнього парку.
Повсюдно кипіла праця, адже депутат Руслан Погорілець з помічниками фронт робіт забезпечував за сучасними технологіями: з допомогою двох мотобурів копав ямки для саджанців. Звичайно, лопати й граблі теж знадобилися, але завдяки технічним знаряддям чималий обсяг роботи вдалось упорати швидше, ніж намічалося. До дванадцятої години учасники толоки вже мили руки, готуючись сісти за обідній стіл.
Скориставшись паузою, звертаюсь з проханням поділитися своїми враженнями до тих, хто брав активну участь у підготовці та проведенні толоки.
Депутат Олександр Колотієвський:
– Дуже задоволений тим, що нарешті реально започатковано створення парку культури та відпочинку. Приємно, що позитивні емоції отримали всі учасники толоки. Окремо хочу висловити подяку від депутатів директорові Кременчуцького лісгоспу Валентину Свириденку, який сприяв нашій громаді у благоустрої центру Гориславців. І це далеко не перший випадок, коли кременчуцькі лісівники охоче відгукуються на прохання, пов’язані з озелененням навколишніх сіл і міст.
Депутат Руслан Погорілець:
– Я живу в Гориславцях, давно мріяв про створення належних умов для відпочинку та дозвілля не лише для дітей і молоді, а й усіх односельчан. Сьогодні маємо вже реальні обриси парку. Та це тільки початок. Переконаний, що поступово облаштуємо тут велику клумбу квітів, встановимо світильники, лави, спорудимо дитячий та спортивний майданчики, літню сцену і навіть невеликий фонтан. Все це обов’язково буде!
Голова Піщанської ОТГ Олександр Краплина:
– Повністю погоджуюся з Русланом. До речі, в нашій громаді, що нараховує понад 18 тисяч жителів у 23 населених пунктах, багато ентузіастів, які словом і ділом вболівають за свої великі й малі села. Особливо це помітно зараз, з наближенням Великодня, а також інших свят. Практично скрізь упорядковуються кладовища, висаджуються молоді дерева, квіти, наводиться лад біля пам’ятників визволителям української землі від гітлерівських загарбників… Водночас ми зайнялися вуличними шляхами в селах, завозимо дорожню суміш, включили в роботу автогрейдер.
Толока, згідно з традиціями, завершилася смачною польовою кашею… А подбала про це директорка сільського Будинку культури Олена Погорілець, яка разом з помічницями почастували присутніх ще й гарними піснями. Щодо культурної програми, то тут дивуватися нічому: співали ж учасниці народного хору «Берегиня» і заслуженого самодіяльного колективу «Калинове намисто»!

Анатолій ЩЕРБАК
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий