Державі повернуто понад 2 тисячі гектарів землі

Торік кількість злочинів, скоєних неповнолітніми, зменшилась на 17 відсотків. Прокурори здійснили процесуальне керівництво у понад 250 кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх. До судів направили 115 обвинувальних актів, з яких 18 – угоди про примирення і 9 – клопотання про звільнення підлітків від кримінальної відповідальності.
Прокурор Полтавської області Микола Кармазін, аналізуючи роботу органів прокуратури в 2017 році, відзначив збереження загальної тенденції до зниження рівня злочинності, у тому числі особливо тяжких злочинів. Про це йшлося на прес-конференції, присвяченій підсумкам роботи правоохоронної структури за минулий рік.
– Спостерігалася тенденція до зниження рівня злочинності і окремих його видів, зменшення умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, розбійних нападів, грабежів, незаконних заволодінь транспортними засобами, – відзначив він.
До адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних із корупцією, притягнули 95 осіб. На них накладені штрафи на суму 163 тисячі гривень.
За порушення закону про запобігання корупції за поданнями правоохоронців, направленими керівникам підприємств, установ та організацій, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 84 особи.
Загалом працівники прокуратури займалися 73 тисячами справ. До суду направили 5700 обвинувальних актів, притягнуто до відповідальності понад 5 тисяч громадян. Знешкоджено 10 організованих злочинних груп.
Прокурори пред’явили позовів на загальну суму 365 мільйонів гривень. Судами задоволено 286 позовів на 195 мільйонів, виконано – на понад 130 мільйонів гривень.
– За ініціативою прокурора переглянуті вироки стосовно 102 засуджених осіб із 115, стосовно 32 осіб ухвалені нові вироки з виправленням судових помилок при призначенні покарання, – поінформував перший заступник прокурора Полтавської області Олександр Легеньковський.
Заступники прокурора області зупинилися на питаннях: Олег Плескач – протидії наркозлочинності та корупції, Олександр Савенко – представництва інтересів держави, виявлення адміністративних корупційних діянь тощо. Так, до суду спрямовано справи про 41 кримінальне правопорушення про корупційні злочини. Відшкодовано майже 3 мільйони гривень збитків, завданих інтересам держави.
У сфері охорони дитинства прокурори пред’явили 17 позовів на загальну суму понад 5 мільйонів гривень.
У державну власність повертаються незаконно вилучені чи надані в обхід аукціонів земельні ділянки, родовища, ставки. Заходами прокурорського реагування через розгляд судів державі повернуто понад 2 тисячі гектарів землі.
Корупційні правопорушення виявлялися у бюджетній, адміністративній, медичній, освітній, банківській сферах, у земельних відносинах, паливно-енергетичному комплексі.
Середнє навантаження на одного прокурора становило по області 180 кримінальних проваджень у рік.
Слідчі прокуратур Полтавщини завершили досудове розслідування у 38 кримінальних провадженнях і направили до судів обвинувальні акти стосовно 44 осіб.
Минулого року до органів прокуратури Полтавщини надійшло 13,8 тисячі звернень, із яких 243 – від народних депутатів України. 7 тисяч питань, порушених у заявах, вирішено. Виїзні прийоми керівництва обласної прокуратури відбулися в усіх райцентрах.
– На таких прийомах часто доводиться переконувати людей у тому, що ми не відмовляємо у вирішенні їхніх проблем, але та проблематика, з якою вони звертаються, зараз не належить до компетенції органів прокуратури. Зокрема ми не вирішуємо трудових спорів, не втручаємося в бізнес, із слідства у нас залишилися повноваження дорозслідувати ті кримінальні провадження, які будуть підслідні Державному бюро розслідувань. Перехідний період – 2 роки, – пояснив прокурор області Микола Кармазін.
Загалом торік зафіксоване зменшення злочинів на 1,7 відсотка – із 23076 фактів кримінальних правопорушень до 22676. Кількість особливо тяжких злочинів знизилася на третину.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий