Інформаційний кур’єр

Державні допомоги виплачуються своєчасно

На обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 100 тисяч одержувачів державних соціальних допомог. Органами соцзахисту організована постійна щоденна робота з метою забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати державних соціальних допомог населенню.
У зв’язку з необхідністю забезпечення процесу призначення та виплати державних соціальних допомог працівники органів соціального захисту населення працюють у посиленому режимі. Своєчасно розпочата виплата державних соціальних допомог за квітень цього року.
Одночасно доводимо до відома, що тим сім’ям, у яких закінчився термін призначення державних соціальних допомог, їх виплата буде продовжена автоматично.
Законом України від 30 березня 2020 року №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню COVID-19, передбачених карантином, урегульовано, зокрема, питання продовження строку виплати державної соціальної допомоги особам, яким вона була призначена раніше:
малозабезпеченим сім’ям без подання необхідних документів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів;
сім’ям з дітьми протягом встановленого періоду здійснення заходів та один місяць після дати його завершення;
особам з інвалідністю з дитинства або на дітей з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, у випадку пропуску строку переогляду МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги/пенсії на підставі заяви та результатів переогляду справи особи з інвалідністю або дитини з інвалідністю.
Крім того, законом передбачено продовження виплати внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат (пенсій, щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів Державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, призначених до періоду встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
Звертатись до управлінь соціального захисту населення та подавати будь-які документи не потрібно. Вся необхідна робота буде проведена управліннями соціального захисту населення самостійно.
По справах, де закінчився термін виплати державних допомог, на період дії карантинних заходів виплата допомог буде проведена щомісячно у розмірах, що були призначені станом на лютий 2020 року.
Виплата державних соціальних допомог буде проведена у визначені законодавством терміни.
Під час виникнення питань щодо соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії: 0-800-500-620.

Департамент соціального захисту населення
Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий