Інформаційний кур’єр

“Держпродспоживслужба завжди відкрита до спілкування…”

У газеті «Зоря Полтавщини» за 28 жовтня 2022 року було надруковано матеріал лікаря-епідеміолога відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, доцента Валентина Шаповала «Не втратьте «золотий час» при отруєнні грибами».
З приводу цієї публікації на адресу редакції надійшов лист від Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області. Керуючись стандартами журналістики, оприлюднюємо цього листа.

«27.10.22 року на офіційній інтернет-сторінці видання «Зоря Полтавщини» було розміщено статтю «Не втратьте «золотий час» при отруєнні грибами». У ній автор Валентин Шаповал, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», покладаючись на свою, суто суб’єктивну думку, яка базується на здогадках і чутках, а не на підтверджених фактах, висловився про те, що Держпродспоживслужба Полтавщини не виконує свої функціональні обов’язки.
ЦИТАТА: «Не купуйте грибів на стихійних ринках чи в продавців на автошляхах. Взагалі не купуйте їх на ринках, бо нині там відсутній будь-який контроль, а Держпродспоживслужба області не звертає на це жодної уваги. Навіть на тяжкі випадки ботулізму, які трапились у цьому році, вказана служба не зреагувала на екстрені медичні повідомлення, які стосувались безпеки харчових продуктів».
Зі свого боку ми вимагаємо спростування статті і наводимо правдиві, достовірні факти:
1. Повідомляємо, що на кожному ринку Полтавщини є лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, фахівці якої перевіряють кожну партію продукції. У зв’язку з невідповідністю продукції показникам безпечності та окремим показникам якості протягом року лабораторіями було вилучено з обігу 622 кг неякісних та небезпечних харчових продуктів, у тому числі м’ясної – 2 кг, овочевої – 620 кг.
2. Про відсутність реагування Держпродспоживсужбою Полтавської області на випадки ботулізму, які трапились у цьому році, то офіційно заявляємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану», проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», тимчасово припинено, але проводяться за зверненнями скаржників, суб’єктів господарювання або у комісійних заходах.
У Полтавській області у 2022 році зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм, які пов’язані із вживанням харчових продуктів. У 2 випадках харчові продукти були домашнього виготовлення (риба в’ялена та м’ясні консерви), в іншому випадку – рибна продукція в одному з торговельних підприємств м. Кременчука.
Згідно екстрених повідомлень про вищевказані випадки захворювання на ботулізм Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області були подані клопотання до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у даній сфері.
Відповідно до наданих повноважень та отриманих погоджень на проведення заходів, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області взято участь у проведенні розслідування даних випадків.
Зокрема, у випадку, пов’язаному із продукцією, придбаною в торговельній мережі області, до Полтавської обласної прокуратури направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення вищезазначеним суб’єктом господарювання. Кременчуцькою окружною прокуратурою Полтавської області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 227 Кримінального кодексу України (реалізація небезпечної продукції).
На суб’єкта господарювання, що здійснював виготовлення рибної продукції, накладено адміністративні штрафи загальною сумою 67000 грн. Також даному підприємству заборонено здійснювати реалізацію харчових продуктів, дозвільні документи, що було видано Головним управлінням, анульовані.
Держпродспоживслужба завжди відкрита до спілкування, реагує на звернення громадян, у разі звернення надає кваліфіковану консультацію і допомогу підприємцям і суб’єктам господарювання.

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області».

Поділися:

Добавить комментарий