«Десна» – «Ворскла» – 1:0

В третє поспіль (якщо рахувати фіаско у кубковому матчі) засмучує своїх вболівальників полтавська «Ворскла». Але на відміну від поразки у грі з киянами (які «винесли» полтавців, як то кажуть, «в одні ворота»), а також прикрого програшу першоліговому «Агробізнесу», у якому звинувачувати «ворскляни» мали б, мабуть, лише себе (адже власні моменти треба реалізовувати), в результат гри з чернігівською «Десною» втрутилося суддівство. В останні хвилини матчу, коли все і вирішувалося, найбільш помітною фігурою на полі і фатальним для полтавців персонажем за підсумками цього драматичного спектаклю стала головний арбітр матчу Катерина Монзуль. Але про все по порядку…
Як перший, так і другий тайми гри команди провели у досить рівній боротьбі. Обидва суперники жадали перемоги, але й розуміли, що долю поєдинку може вирішити лише один забитий м’яч. Тож, хоча і «Ворскла», і «Десна» мали моменти для взяття воріт, у протистоянні нападників і оборонців перемагали останні, а на табло до останніх секунд матчу залишалися нулі.
Неприємності для «ворсклян» розпочалися на 84-й хвилині гри після того, як м’яч опинився у воротах… «Десни»! Справа в тому, що, завершуючи атаку, Степанюк трохи підіграв собі рукою, а потім (вже після свистка судді) забив м’яч, та ще й пішов розмовляти із пані Монзуль. Так, це порушення правил, за яке подекуди арбітри карають «гірчичником», але справа у тому, що в цьому випадку жовта картка автоматично перетворювалася на червону. І чи такою вже значною була провина гравця, щоб наприкінці «рівного» матчу, в якому команди витратили майже всі сили, давати одній із команд беззаперечну перевагу? Багато хто вважає, що ні. Але на цьому список претензій до арбітра не завершується. Після того, як «Десна» отримала чисельну перевагу, чернігівці притиснули «Ворсклу» до її воріт, на які пішли справжнім останнім штурмом. В основний час полтавці «відбилися», Катерина Монзуль додала ще три хвилини. Минули і вони, але свисток арбітра мовчав. І мовчав до моменту, коли вже на
94-й (!) хвилині гри, біля штрафного майданчика полтавців впав Конопля. Переважна більшість футбольних фахівців після перегляду повтору епізоду зазначали, що Якубу гравця суперників не штовхав, порушення правил не було. Але арбітр призначає штрафний, і вже цією можливістю «Десна» таки скористалася.
Після навісу головою влучно пробив Дегтярьов. У відчайдушному стрибку Різник, здавалося б, врятував команду і вибив м’яч, але, на жаль, вже після того, як кулястий на кілька сантиметрів перетнув лінію воріт, до того ж чернігівці були швидшими й на добиванні. До самого голу претензій бути не може, а ось до всього того, що призвело до такої розв’язки матчу, головний арбітр, на моє переконання, «приклала руку».
Обидві команди у цьому протистоянні на перемогу «не награли», але неоднозначні рішення Катерини Монзуль фактично подарували перемогу «Десні». Можна зрозуміти обурення головного тренера «Ворскли» Юрія Максимова, слова якого наводить портал terrikon.com: «Дала червону Степанюку, якщо у нашого гравця є жовта – постійно шукають, щоб другу знайти. І постійно – у нас червона! Вирішальний штрафний незрозумілий, чесно кажучи. Не хочеться коментувати. Останні хвилини. Не було штрафного, що вони там [прапорці] піднімають? Переглянули – фолу не було, ще й хвилину переграли». Справедливості заради варто зазначити, що велику кількість «гірчичників» і червоних карток полтавці отримують у моментах, коли цього цілком можна було уникнути. Отже, попрацювати над власною емоційною стійкістю гравцям «Ворскли» на зимових канікулах, безумовно, варто.
Як би там не було, «Десна» перемагає (1:0) і посуває «ворсклян» із третьої сходинки турнірної таблиці. За полтавців у звітному матчі грали: Різник, Сапай, Яворський, Альюн, Пердута, Челядін, Пуцлін, Якубу, Скляр, Степанюк, Щербак (Кравчук, 74).
Результати інших поєдинків 12-го туру: «Львів» – «Інгулець» – 1:1, «Шахтар» – «Минай» – 5:1, «Маріуполь» – «Динамо» – 1:2, «Олімпік» – «Рух» – 3:1, «Зоря» – «Дніпро-1» – 3:1, «Колос» – «Олександрія» – 1:1.
* * *
До завершення першого кола чемпіонату УПЛ «Ворсклі» залишилося провести лише один гру – вдома проти новачка Прем’єр-ліги, футбольного клубу «Минай», який нині у першості України йде одинадцятим. Сподіваємося, що полтавці зберуться із силами і завершать першу половину сезону на позитивній ноті – перемогою, адже навіть проміжне четверте місце «Ворсклі» ще не гарантоване – лише на два очки від «біло-зелених» відстають ковалівський «Колос» та луганська «Зоря», яка, до того ж, провела на матч менше. Гіпотетично позиції «ворсклян» може загрожувати навіть донецький «Олімпік», який іде сьомим.
Поєдинок «Ворскла» – «Минай» заплановано на суботу, 12 грудня. Початок гри о 14:00.