Дезодорант  чи антиперспірант?

Дезодорант чи антиперспірант?

Не всі знають, що між дезодорантом і антиперспірантом є різниця. Ще менше людей розуміються на особливостях застосування цих засобів для догляду за тілом.

Так у чому ж відмінності? Дезодорант і антиперспірант – це подібні за зовнішнім оформленням і способом нанесення на шкіру засоби, але спосіб дії та призначення у них зовсім різні. Вибираючи засіб у торговельній мережі, слід розуміти, яке ви покладаєте на нього завдання: блокувати виділення поту, приховати неприємний запах чи доглядати за шкірою.
Дезодорант усуває наслідки потовиділення, тобто пригнічує розмноження бактерій, спричинене появою на шкірі поту, і таким чином усуває неприємний запах, маскує його за рахунок наявних у складі засобу ароматів. При цьому дезодорант ніяк не впливає на роботу потових залоз. Тож головна його перевага – безпечність для організму, а головний недолік – невисока ефективність.
Антиперспірант набагато дієвіший за дезодорант. Він бореться не з бактеріями, а з виділенням поту. За рахунок солей алюмінію чи цинку антиперспірант на деякий час блокує, закупорює протоки потових залоз і обмежує потовиділення. Тому варто розуміти, що надмірно часте використання антиперспірантів може викликати порушення теплообміну, що негативно позначиться на здоров’ї людини, адже потовиділення є нормальною потребою організму. У тих, хто зловживає антиперспірантами, під пахвами часто виникають подразнення і навіть запалення. Отож, слід чергувати використання сильного антиперспіранта зі звичайним дезодорантом.
У продажу є нині також дезодоранти-антиперспіранти, які об’єднують дію обох засобів. Утім краще мати в своєму косметичному арсеналі ті й інші засоби окремо.
Форма і вміст. І дезодоранти, і антиперспіранти найчастіше представлені у вигляді спрею чи аерозолю. Такі засоби наносять за допомогою розпилення, дозволяють швидко обробити велику ділянку тіла, підходять для одночасного використання кількома людьми без порушення гігієни. Однак спреї не рекомендовані для алергіків, бо ж є загроза потрапляння засобу в дихальні шляхи. Серед недоліків також – далеко не найвища, в порівнянні з іншими моделями, ефективність. Склад не проникає глибоко в шкіру, засіб швидко витрачається і не гарантує максимального захисту.
Рідкі кулькові, роликові дезодоранти й антиперспіранти зручно наносяться, економічно витрачаються. Але доводиться чекати, поки дезодорант вбереться в шкіру, інакше на одязі можуть з’явитися білі плями.
Кульковий дезодорант покриває поверхню більш щільно, ніж спрей. Флакон також зручний для транспортування, він легко поміститься в будь-якій жіночій сумочці.
Дезодоранти й антиперспіранти у вигляді кремів, гелів, порошків легко вбираються шкірою і забезпечують їй додатковий догляд. Як правило, у їх складі – різні поживні речовини, натуральні ароматизатори. Економічність витрачання визначається як середня. До недоліків можна зарахувати вартість: вони значно дорожчі за інші засоби.
Вибираючи дезодорант чи антиперспірант у вигляді твердих стіків, бажано переконатися, що в переліку його компонентів немає тальку. Інакше на одязі залишатимуться небажані сліди. Загалом же такий засіб швидко висихає і вбирається в шкіру глибоко.
Окремий вид цієї групи товарів – вологі серветки, які добре очищають шкіру, не залишають слідів і допомагають освіжити тіло.
Дрібним шрифтом на флакончику. Якщо у складі засобу для боротьби з надмірним потовиділенням міститься спирт, він не підійде людям із сухою шкірою, бо може спровокувати подразнення. Більш щадний варіант – дезодорант із триклозаном і фарнезолом. Щоправда, й тут є свої перестороги: в деяких країнах триклозан (це синтетична речовина) заборонений. Він ефективний у боротьбі з бактеріями, але може негативно вплинути на щитовидку.
Інший згаданий компонент – фарнезол – є натуральною органічною сполукою. Назва пов’язана з акацією фарнезькою, у квітковій есенції з якої знайшли цю хімічну речовину. Фарнезол присутній у багатьох ефірних оліях. У парфумерії використовується для підкреслення запаху солодких квіткових композицій.
Бажано, щоб у складі обраного вами дезодоранту чи антиперспіранту були заспокійливі компоненти – екстракти алое, авокадо, вітамін Е й амінокислоти. Їх присутність пом’якшить вплив на шкіру інших складників.
(За матеріалами інтернет-сайта 1000sekretov.net).

Поділися:

Добавить комментарий