ДІД МОРОЗ – МІЙ УЛЮБЛЕНИЙ ПЕРСОНАЖ

ДІД МОРОЗ – МІЙ УЛЮБЛЕНИЙ ПЕРСОНАЖ

Я пройшов доріг багато,
Усіх вітав усюди з святом.
Із сусіднього району,
По традиції, закону,
В чарівний зимовий час
Дуже поспішав до вас.
Йшов твердим і рівним кроком
Привітати з Новим роком!
Ці віршовані рядки я вивчив ще в сьомому класі, коли на новорічному ранку виконував роль Діда Мороза. Відтоді вже промайнуло понад пів століття, а й досі пам’ятаю. Не один раз доводилося їх виголошувати під час проведення новорічних заходів у рідній Гадяцькій середній школі № 2.
Під час строкової служби в Групі радянських військ у Німеччині два роки одягав костюм головного новорічного героя на театралізовані дитячі дійства та бали-маскаради для сімей офіцерів і прапорщиків.
Коли працював інструктором із культурно-художньої роботи Крампницького гарнізонного офіцерського клубу, що розташований поблизу міста Потсдам (Німеччина), постійно був у ролі Діда Мороза на всіх новорічних святах. Також колективом вітали з Новим роком наших шефів – кіностудію «DEFA» (НДР) та працівників німецького заводу «IFA».
Після повернення з Німеччини, працюючи директором Машівського, а згодом Гадяцького районних будинків культури, сам проявляв ініціативу, перевтілюючись в улюбленого персонажа, й отримував велике задоволення. Нас зі Снігуронькою запрошували на дитячі ранки, вечори відпочинку підприємств, установ, організацій Гадяча. Також ми везли вітання трудівникам ферм, механізаторам колгоспів Гадяцького району.
Протягом п’ятнадцяти років роботи на посаді викладача, заступника директора з навчально-виробничої практики Гадяцького училища культури імені І. П. Котляревського частенько доводилося бути Дідом Морозом на новорічних заходах для дітей працівників навчального закладу.
Не розлучався з роллю новорічного героя і коли був начальником дитячого оздоровчого табору «Горизонт» – структурного підрозділу Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату імені Є. П. Кочергіна Полтавської обласної ради. Брав участь у шкільних новорічних ранках. Не зміг відмовитися від участі мого улюбленого персонажа в урочистому відкритті басейну школи-інтернату, коли вже працював заступником голови Гадяцької райдержадміністрації…
Що не кажіть, але раніше люди були більш товариськими: ходили один до одного в гості, особливо – на зустріч Нового року. Часто запрошували Діда Мороза і Снігуроньку для поздоровлення малечі. Я також вітав сусідських дітей та їхніх батьків і завжди їм бажав:
Сни хай вам сонячні сняться,
Поля хлібами нехай колосяться,
Мрійте, творіть, дерзайте,
Рідну Вітчизну в труді прославляйте.
Хай щедро родить українська нива,
З Новим роком! Будьте щасливі!

Дід Мороз
Олег БЕРЕЗЕНКО.

Добавить комментарий