Дифенбахія на підвіконні:  краса і ризики

Дифенбахія на підвіконні: краса і ризики

Ця популярна кімнатна квітка родом із тропіків. Назву отримала на честь Йозефа Диффенбаха (1796 – 1863), відомого австрійського садівника, який трудився в імператорському ботанічному саду у Відні. Красиве строкате листя, високий і потужний стовбур із першого погляду підкорюють серця любителів декоративно-листяних рослин. Але при цьому мало хто знає, що сусідство з дифенбахією може бути небезпечним. Отож, спробуймо розібратися, чи в помешканні кожної родини можна тримати цю чудову рослину.

Догляд за дифенбахією. У цієї рослини дуже красиве листя – зі світлими візерунками на зеленому тлі. Росте вона швидко, з віком може досягати висоти двох метрів. Щоправда, так довго її не тримають, бо нижнє листя поступово відмирає, оголюючи стовбур. Коли дифенбахія втрачає свою декоративність, її верхівку зрізають і вкорінюють. Рослина легко розмножується за допомогою шматочків товстого зеленого стовбура, що також цінується у кімнатному квітникарстві.
Догляд за цим тропічним дивом нескладний – регулярного поливу і періодичного внесення добрив цілком достатньо. Не зашкодить і обприскування, якщо в кімнаті дуже сухе повітря. Влітку дифенбахію можна виставити на балкон чи терасу.
Чим корисна дифенбахія. Цю рослину вважають ефективним очисником повітря в приміщеннях і тому рекомендують вирощувати в квартирах і офісах. Як і фікус, вона добре очищає повітря від формальдегіду – шкідливої хімічної речовини, яку використовують у виробництві меблів та різних будівельних лаків. На думку вчених, дифенбахія вбирає з повітря також бензол, хлороформ та аміак, який з’являється в приміщенні при застосуванні миючих засобів.
Дифенбахія має бактерицидні властивості – виділяє фітонциди, що активно очищають повітря приміщень від хвороботворних мікроорганізмів. Крім цього, велике об’ємне листя сприяє зволоженню повітря, інтенсивно випаровуючи вологу зі своєї поверхні, що особливо цінно взимку в опалюваних квартирах.
Шкода від дифенбахії. Незважаючи на всі корисні властивості, дифенбахія як кімнатна рослина має один значний недолік. Її молочний сік дуже отруйний. При тривалому контакті зі шкірою він викликає сильне подразнення. Та найнебезпечнішим є контакт зі слизовою очей і ротової порожнини – виникає сильний набряк, тимчасово зникає здатність говорити. Саме тому до сусідства з дифенбахією не можна ставитися легковажно.
Чи варто тримати дифенбахію вдома. Немає сумніву в тому, що дифенбахія отруйна, але зрозуміло, що ніхто свідомо не стане жувати її листя. А якщо рослина зламалася і сік потрапив на руки, його завжди можна швидко змити. Максимум, що може статися в такому разі, – незначне почервоніння шкіри. Отож, сік дифенбахії не здатний завдати відчутної шкоди здоров’ю дорослої людини.
Щоб уникнути неприємностей, при підживленні та формуванні крони варто скористатися рукавичками, а після роботи ретельно вимити руки теплою водою з милом. Сильні алергічні реакції були описані, але це поодинокі випадки, спричинені індивідуальною непереносимістю організмом квіткового соку.
Зовсім інша справа, якщо в будинку є маленька дитина, яка зазвичай тягне до рота все, що трапиться на очі. Діти з цікавості можуть обламувати велике листя і використовувати його для гри. Сік дуже швидко вбирається ніжною дитячою шкірою. Наслідки можуть бути значно тяжчими, ніж у випадку з дорослою людиною: тимчасова сліпота чи втрата мови, сильні запаморочення та просторова дезорієнтація. Тому в дитячій кімнаті цій зеленій красуні не місце.
Небезпечна дифенбахія і для домашніх улюбленців, особливо кішок. Пухнастик, який надкусив листок цієї рослини, швидше за все не зможе дихати через сильний набряк гортані. Інше питання, що кішки досить мудрі тварини й намагаються оминати підступну тропіканку.
Загалом напрошується такий висновок: вирощувати дифенбахію удома можна, але тільки за дотримання запобіжних заходів. Головне – робити все обдумано. Якщо виникають сумніви, краще подаруйте квітку в сім’ю, де немає маленьких дітей та тварин.
1000sekretov.net.

Поділися:

Добавить комментарий