«Диканька у першій половині ХХ століття»

«Диканька у першій половині ХХ століття»

Таку назву має книга, яку нещодавно презентували у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Автором нового краєзнавчого видання є Анатолій Щербань – історик, керамолог, археолог, доктор культурології, кандидат історичних наук, завідувач кафедри історії, музеєзнавства та пам’яткознавства Харківської академії культури.

Книга – результат понад тридцятилітнього дослідження новітньої історії Диканьки. Втілення ідеї стартувало зі статей Анатолія Щербаня у Диканській районній газеті «Трудова слава», присвячених маловідомим сторінкам селища. Всі вони написані переважно за матеріалами періодики першої половини ХХ століття. Як зазначив на презентації Анатолій Щербань, з’ясувалося, що багато сторінок історії Диканьки маловідомі не лише широкому загалу читачів, а й науковцям. На думку автора книги, тогочасні газетні та журнальні статті дозволяють по-іншому, ніж це було прийнято в радянських наукових публікаціях, поглянути на події в селищі за часів становлення більшовицької влади й описати повсякденне життя диканців.
«Видання книги – це ще один крок з популяризації локальної історії. Сподіваюся, що книга стане добрим помічником під час процесу деколонізації топоніміки у Диканській громаді. Взагалі, моя мрія, щоб у кожній громаді на Полтавщині за прикладом Новоселівської була створена і діяла Програма відновлення національної пам’яті. Серед пріоритетів таких програм – і видання краєзнавчих книг про історію цих громад», – зауважив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.
Анатолія Щербаня привітали з виходом книги директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко, завідувачка кафедрою історії України ПНПУ, професорка Людмила Бабенко, професор-краєзнавець Леонід Булава, кандидат історичних наук Анатолій Гейко.

Полтавський офіс УІНП.

Поділися:

Добавить комментарий