Ділитися досвідом, підтримувати, допомагати…

Члени президії обласної організації ветеранів з учасниками художньої самодіяльності села Марянівки Гребінківської ОТГ.

Ділитися досвідом, підтримувати, допомагати…

Нещодавно в Гребінківській міській територіальній громаді відбулося виїзне засідання президії ради Полтавської обласної організації ветеранів. Певною мірою подія знакова для її учасників, адже за понад тридцятиріччя діяльності обласного ветеранського осередку виїзне засідання в Гребінчиному краї проводилося вперше. Метою зібрання стало обговорення передового досвіду роботи ветеранської організації Гребінківської громади у сфері співпраці з місцевою владою, патріотичного виховання молоді.

З вітальним словом до присутніх звернувся керівник обласної організації ветеранів Микола Іванченко. Він наголосив, що піклування про людей поважного віку – справа всього суспільства. Саме вони зберегли для нащадків найкращі традиції, мають неоціненний життєвий та професійний досвід, яким щиро діляться з представниками молодших поколінь.
Нині ветеранська організація Гребінківської громади налічує в своїх лавах близько 6,5 тисячі членів. З них 480 ветеранів війни, 4406 ветеранів праці, 1390 дітей війни, 60 ветеранів Збройних сил та 58 вдів Другої світової війни. Як зазначив голова відокремленого підрозділу Організації ветеранів України у Гребінківській міській територіальній громаді Валентин Неруша, виїзне засідання – тест на зрілість, перевірка дієвості організації та єдності в її рядах. Завдяки тісній конструктивній співпраці з місцевою владою у громаді склалася атмосфера поваги до ветеранів. На жаль, попри те, що вони є носіями найвищих людських цінностей для молодого покоління, матеріальний стан і моральний дух людей поважного віку часто потребують підтримки. Міська влада робить чимало для того, щоб допомогти найменш соціально захищеним. У громаді надається грошова допомога малозабезпеченим і хворим, є система пільг і преференцій для людей поважного віку, їх забезпечують твердим паливом, соціальним транспортом. Тісно співпрацює ветеранська організація з центром соціального обслуговування населення. Центр в свою чергу протягом нинішнього і минулого років активно залучив до співпраці різні громадські організації, установи, благодійників – усіх, хто має хоч якусь змогу надати підтримку ветеранам.
* * *
Гребінківський міський голова Віталій Колісніченко ознайомив делегацію з Полтави з розвитком громади, детальніше розповів про співпрацю органу місцевого самоврядування з людьми «золотого» віку та подальші плани щодо активізації цієї роботи. У ході ділового спілкування ветерани порушували ряд актуальних соціальних питань, зокрема йшлося про необхідність поліпшення медичного обслуговування в сільській місцевості.
На захід запросили представників з селища Драбів Черкаської області, зокрема голову Драбівської селищної ради Світлану Орел та голову Драбівської селищної організації ветеранів Валентину Крокосенко. Уже не один рік Гребінківська ветеранська організація підтримує дружні зв’язки з Драбівською ветеранською організацією. Протягом останнього часу проведено кілька зустрічей, учасники яких обмінялися досвідом, відвідали пам’ятки історії та культури цих регіонів.
* * *
Місцевий ветеранський осередок спільно з Гребінківським міським краєзнавчим музеєм проводить активну роботу серед молоді, особливу увагу приділяє патріотичному вихованню. Для учнів молодших класів проводяться екскурсії до пам’ятних та історичних місць, а за сприяння міського голови діти мають змогу відвідати столичні музеї, а також визначні місця Переяслава, Яготина, Лохвиці, Пирятина. Школярам громади організовують тематичні зустрічі із заслуженими людьми рідного краю.
Безумовно, що в період пандемії ветерани потребують більше уваги та спілкування. Тож дуже доречною була співпраця з Полтавською обласною молодіжною громадською організацією «Твій світ». У приміщенні Гребінківського міського будинку культури юнаки і дівчата провели низку просвітницьких заходів для людей старшого віку. Окрім цього, провідували стареньких вдома, вручали їм господарські набори, емоційно підтримали. Спільні відвідини полтавських волонтерів і працівників терцентру бабусь та дідусів уже стали доброю традицією. Також у рамках інформаційної кампанії «Разом проти COVID-19» у Гребінці з’явилася соціальна реклама, проходять гуртки взаємодопомоги, поширюється гуманітарна допомога.
* * *
Керівник обласної ветеранської організації Микола Іванченко вручив голові громади відзнаку Організації ветеранів України «Почесний ветеран», голові місцевого ветеранського осередку Валентину Нерушу, ряду ветеранів – почесні грамоти.
Конструктивним, змістовним, цікавим було знайомство з Гребінчиним краєм для учасників виїзного засідання, яке стало імпульсом для подальшого розвитку ветеранського руху.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий