Діти допомагають дітям: юні переселенці записали аудіо-книги для малюків з вадами зору

Діти допомагають дітям: юні переселенці записали аудіо-книги для малюків з вадами зору

У Полтавській обласній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація Всеукраїнського соціального проекту «Слухаємо з ВЕСЕЛКА TV: діти для дітей». Головними його виконавцями стали діти-переселенці зі сходу України, а реалізувався він для дітей з особливими потребами з усіх регіонів.

У ході реалізації проекту діти начитали на аудіо носії твори сучасних українських письменників, зокрема, збірку «Жменька слів для доброго настрою» Слави Світової, яка вийшла у видавництві «Брайт Стар Паблішинг». Протягом чотирьох місяців тривала напружена робота: від пошуку творів і репетицій у яких брали участь діти-переселенці (а це близько ста годин наполегливої праці) – до аудіозапису з виданням звукокниг. Для поліпшення сприйняття тексти супроводжується музикою та відповідними звуковими ефектами. На даний момент діти-переселенці вже створили 20 аудіотворів, записаних на флеш-накопичувачі загальним тиражем 300 примірників. Ці аудіокниги цікаві та зрозумілі для дитячої аудиторії. Вони будуть розповсюджені у спеціальних школах-інтернатах та спеціалізованих бібліотеках. Першими власниками таких носіїв стали учасники презентації – вихованці Полтавської спеціалізованої школи №40. Учасники реалізації проекту – діти від 6 до 13 років. На таку ж вікову аудиторію користувачів він і розрахований.

Як повідомила керівник проекту Діна Ібрагімова, він впроваджується для того, щоб полегшити адаптацію дітей – переселенців до нових умов, дати їм відчути, що вони можуть бути корисні суспільству, що вони – майбутнє своєї країни. Проект також спрямований на соціальну, психологічну, моральну підтримку дітей з вадами зору, в тому числі завдяки застосуванню особливих методик навчання та забезпеченню доступу до кращих зразків сучасної української літератури. Розвиваючи у своєму виступі тему єднання України один із співорганізаторів проекту Наталія Діда наголосила, що кожен регіон держави має свої особливості, але всі ми єдині в ділах і помислах. Символічно, що приклад у цьому показує і підростаюче покоління.

Організатори проекту ГО «Громадське дитяче Інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ», Національна спілка журналістів України, «Укрінформ» разом з ініціативною групою «Полтава – Самодопомога». До речі, наявність у списку останньої і зумовила проведення презентації у Полтаві. Проект здійснений за фінансової підтримки Управління верховного комісара ООН у справах біженців та ГО «КримSOS». Усього в організації і реалізації проекту взяли участь 11 партнерських структур.

Віктор КІКОТЬ

Добавить комментарий