Дитина народилася поза медзакладом: як отримати свідоцтво?

Дитина народилася поза медзакладом: як отримати свідоцтво?

Отримання батьками свідоцтва про народження дитини є своєрідною путівкою у життя для малюка. Більшість батьків знають, що задля успішної реалізації права дитини на перший документ треба звернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану з відповідним пакетом паперів, зокрема з медичного закладу, де народився малюк. Але що робити родинам, у яких з певних причин дитина з’явилася на світ поза межами пологового будинку?
За словами начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірини Свистун, обов’язковим документом, необхідним для проведення фахівцями юстиції державної реєстрації народження малюка, є медичне свідоцтво про народження, яке видається у пологовому будинку.
Зважаючи на той факт, що наразі спостерігається тенденція до пологів вдома або ж час «Х» застав батьків не за «графіком», зрозуміло, що відповідного документа такі родини не матимуть. У випадку, якщо чадо народилося поза медичним закладом, батьки повинні звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану з такими документами, що підтверджують народження: медичною довідкою та висновком про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я або актом, складеним капітаном судна, командиром, начальником потяга тощо за участю двох свідків і лікаря або фельдшера (якщо вони були на транспортному засобі), якщо дитина народилася в транспортному засобі.
Якщо ж малюк народився за кордоном, необхідний належним чином легалізований медичний документ іншої держави, що підтверджує факт народження дитини.
* * *
Сучасні сервіси від Міністерства юстиції України покликані робити більш комфортними послуги, створюючи для громадян найкращі умови для їх отримання. Однією з таких ініціатив є реєстрація місця проживання малюка під час проведення державної реєстрації народження дитини.
З початку 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) надали близько 3 тисяч послуг щодо реєстрації місця проживання малюка одночасно з проведенням державної реєстрації народження дитини. Зокрема на Полтавщині – 789 таких послуг.
До речі, свідоцтво про народження дитини зараз можна отримати у закладі охорони здоров’я. Кількість батьків, що вже вподобали дану послугу, постійно зростає. Так, з початку року на Полтавщині у пологовому будинку перший документ отримали 1055 малюків, зазначила Ірина Свистун, начальник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).
Майбутнім батькам на замітку: перелік документів, необхідних для отримання свідоцтва про народження дитини в закладі охорони здоров’я:
1. Медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о).
2. Паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них).
3. Паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, якщо державна реєстрація народження проводиться не батьками, а іншою особою.
4. Документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, спільна заява матері та батька дитини, заява матері).

Поділися:

Добавить комментарий