Дитсадок у Щербанівській ОТГ  працює за новим протоколом  інфекційної безпеки

Дитсадок у Щербанівській ОТГ працює за новим протоколом інфекційної безпеки

У дитячому садочку «Яблунька», що у мікрорайоні Садовий Щербанівської ОТГ, запровадили протокол та чек-лист самоперевірки інфекційної безпеки загальноосвітніх навчальних закладів. Їх розробили кваліфіковані фахівці національної експертної групи з інфекційного контролю «Negic». Звернувся до фахівців безпосередньо забудовник мікрорайону Сергій Іващенко, до якого, у свою чергу, звернулися жителі Садового. Адже у зв’язку з пандемією Covid-19 батьки не знали, як відпускати дітей до садочка та школи, а керівництво «Яблуньки» не мало чітких пояснень щодо роботи закладу та створення умов для захисту дітей і працівників.
Протокол «Безпечна школа, безпечний садочок» створили на основі обстеження дитсадка «Яблунька». Він, зокрема, містить рекомендації щодо безпеки персоналу закладу, прийому дітей, використання медичних масок, гігієни рук, безпеки закритих приміщень, прибирання та дезінфікування.
«Це перш за все і для безпеки діток та персоналу дитячих садків, і для того, щоб унеможливити контролюючі органи вимагати щось зайве, що взагалі непотрібне для роботи дитячих садків», – розповідає Сергій Іващенко.
Крім того, за допомогою протоколу батьки можуть самостійно перевірити ступінь інфекційної безпеки в школах та садочках, де навчаються їхні діти.
Директорка дитячого садочка «Яблунька» Лариса Кирячок наголошує на перевагах нововведення: «Я думаю, це нам стане у пригоді і ми будемо працювати за їхніми рекомендаціями. Ми вже почали працювати і надалі працюватимемо».
Сергій Іващенко та команда експертів, які залучалися до розробки протоколу, передали документ заступнику міського голови з юридичних питань Іванові Сватенку, щоб протокол могли запровадити в усіх дитсадках міста. Той відмітив, що документ спочатку має розглянути профільна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і експерти з Держпродспоживслужби, лабораторного центру, Державної служби з надзвичайних ситуацій. Після цього протокол розгляне профільна депутатська комісія, і якщо його вирішать запровадити в полтавських закладах, то передадуть на сесію Полтавської міської ради, адже це потребуватиме витрат із міського бюджету.
Наразі за таким протоколом працюють заклади у Києві, Черкасах та Львові.

Марія КЛОЧКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий