Дива «Різдвяного салону»

Дива «Різдвяного салону»

Зазвичай ця подія збирала великий гурт полтавських митців та їхніх шанувальників, адже вже більше двадцяти років у передноворічні дні урочисто відкривався «Різдвяний салон» у виставковій залі обласної організації Національної спілки художників України. Цього разу тут, у Полтавському художньому салоні, як звично називають цю залу, така ж святкова й казкова атмосфера, але незвично тихо й малолюдно.

Голова обласного осередку НСХУ Юрій Самойленко розповідає, що не відразу прийняли рішення – чи відкривати підготовлену виставку, зважаючи на протиепідемічні вимоги, але прислухалися до директора салону Людмили Солодкової і покликали на урочистості лише кілька осіб. І в центрі уваги зовсім не випадково опинився художник, графік, живописець Микола Болюх – саме на нього чекало кілька нагород: вітальний лист НСХУ з нагоди 50-річчя полтавського осередку творчої спілки, а також диплом цьогорічного лауреата щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка та медаль Миколи Ярошенка. Їх вручив переможцю конкурсу (в номінації «Образотворче мистецтво. Живопис») Юрій Самойленко.
Новорічно-різдвяна виставка-продаж давно стала найулюбленішою для її учасників та відвідувачів салону, тож полтавці упродовж свят мають змогу зайти сюди, зачаровано помилуватися трохи забутою нині зимою хоча б на полотнах митців, купити на подарунки рідним і себе порадувати, зокрема керамічними й текстильними сувенірами із зображеннями символу 2021 року – Бика – та ще багато прекрасних виробів. Тематично звучать і представлені полотна – «Різдвяний ранок» Юрія Самойленка, «Останній промінь» та «Морозний вечір» Олексія Іванюка, «Перший сніг» Оксани Іванюк, «Колядники» Анатолія Лавренка, «На Різдво» Марини Рожнятовської, «Ранкове сонце» Анатолія Панченка, «Миколай» Миколи Болюха, «Зима прийшла» та «Зимова казка» Анатолія Коркішка і ще багато цікавих робіт.
У центрі зали – ялинка, прикрашена оригінальними іграшками, ангелами, біля неї стільки краси на вибір – ляльки-мотанки, різноманітний посуд із картинками зими, а на підвіконнях – казкові герої новорічних свят. Тепло, романтично, атмосферно – феєрія див кличе: даруйте свято своїй душі!

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий