Дива саду тепер вистачить на всіх

Дива саду тепер вистачить на всіх

У лютневому випуску додатка “Сійся, родися!..” був опублікований матеріал “Диво саду, Пір’їна жар-птиці, Кавунчик, інші сюрпризи помідорної грядки”. У публікації я розповів, зокрема, про деякі перспективні сорти помідорів із високими смаковими якостями, що їх плекаю на своїй дачі. Один із них – Диво саду. Томати цього сорту я вирощую вже декілька років, і жодного разу вони мене не підвели. Плоди дуже красиві, круглі, червоні, вагою іноді й до кілограма, стійкі до фітофтори. А врожайність – до 20 кіло з куща! Плоди Дива саду ідеальні для салатів, а смак томатного соку з них просто неперевершений. Без перебільшення, цей сорт – справжнє диво! Оскільки я зібрав чималу кількість його насіння, то й запропонував поділитися безкоштовно ним із городниками, читачами зорянського додатка “Сійся, родися!..”
Чесно кажучи, аж ніяк не сподівався на такий великий потік листів! У результаті не всі бажаючі змогли отримати насіння помідорів Диво саду. І хоча жоден адресат не залишився поза увагою (їм надіслав зернятка інших томатів), та все ж кожен прагнув отримати саме сорт Диво саду. До речі, за цей час я навіть встиг отримати декілька листів від вдячних городників, які вже випробували його на своїй грядці й поділилися результатами.
Отож, враховуючи попередній попит на цей сорт помідорів, цьогоріч я зібрав набагато більше насіння й із задоволенням поділюся ним з усіма бажаючими. Надішлю потроху зерняток усім, хто напише мені листа і в нього вкладе підписаний конверт із марками по Україні. Моя адреса: вул. М. Небаби, 100, кв. 27, м. Чернігів-5. Індекс: 14005. Буду щиро радий, якщо й на вашому городі чи дачній ділянці влітку з’явиться Диво саду.
До речі, за останній рік свою колекцію помідорів я поповнив новинками і вже встиг випробувати їх на дачній ділянці. Хочу розповісти про свій найулюбленіший сорт томатів. Він поки що доволі рідкісний в Україні, але на увагу, беззаперечно, заслуговує. Це – середньостиглий високоврожайний сорт Церква. Йому більше 100 років, і потрапив він до нас із Америки. За легендою, цей сорт плекали кілька поколінь ченців в одному з храмів. Плодоносить Церква до самих заморозків, а зірвані в жовтні бурі помідори лежать на підвіконні до грудня, поступово достигаючи. Це один із небагатьох сортів, що може запропонувати справжні томати-важкоатлети. Найменший плід важить півкілограма. І таких помідорів за сезон на одному кущі нав’язується до 30 штук.
Щороку тішать своєю екзотично-казковою “розмальовкою” томати Королівська краса, Загадка природи, Малахітова шкатулка. Ці помідори дійсно, ніби з казки! До того ж вони великі, красиві, а щодо своїх смакових якостей – то просто неперевершені! З ними можуть позмагатися високорослі середньостиглі 100-грамові помідори сортів Кавунчик, Вернісаж жовтий, Вернісаж рожевий. Плодоносять кущі цих сортів до самої осені, стійкі до захворювань. Та і врожайність у них висока і стабільна. Отож раджу висівати їх обов’язково!
Своїм оригінальним кольором та високими смаковими якостями також вражають помідори сортів Зеро, Біла королева та Білий восковий. Перший сорт – ранньостиглий, низькорослий, характеризується круглими великими плодами з червоно-оранжевим забарвленням і високим вмістом цукру. Два інших – середньоранні. Вони невибагливі до вирощування, стійкі до температурних перепадів, дають стабільну врожайність, рекомендуються для дієтичного харчування. Плоди також дуже солодкі, практично білого кольору, м’ясисті, вагою до 400 грамів.
До речі, білі помідори мають велике дієтичне значення, показані при алергії, хворобах органів травлення. Також їх можна давати маленьким дітям. Коли вже зайшла мова про лікувальні властивості помідорів, то тут неперевершеним буде сорт Здорове життя. Він – ранній, високорослий і надзвичайно продуктивний. Плоди вагою до 30–40 г, червоні, високої якості і з неповторним смаковим “звучанням”. Достигають на кущах у вигляді великих грон. Це – найсолодший сорт із усіх помідорів чері з найвищим вмістом вітамінів. І, як стверджують фахівці, в його плодах підвищений вміст лікопину, що є протипухлинним засобом. Його так і називають – протираковий помідор.
Словом, сортів помідорів є дуже багато, та один із найкращих, як на мене, – сорт Диво саду. Тож якщо комусь із читачів зорянського додатка “Сійся, родися!..” не вистачило насіння цього сорту в лютому-березні чи хтось щойно дізнався про нього і хоче посіяти на своїй грядці, я із задоволенням поділюся.

Анатолій СЕНЧУК,
городник-аматор.

Поділися:

Добавить комментарий