Диво зупиненої миті

????????????????????????????????????

Диво зупиненої миті

Серед заходів, присвячених 75-й річниці визволення Полтавщини від нацистських загарбників, було і відкриття персональної виставки фотохудожників Сергія та Іллі Назаркіних, організатор якої – громадська організація “Центр громадського моніторингу “Погляд”.
Перед відвідувачами постають знакові місця, на яких ми звикли бачити ветеранів: меморіальний комплекс Солдатської cлави, Алея Героїв, парк імені Івана Котляревського, авіамістечко, урочище Передуб Диканського району, стадіон “Ворскла” на День міста… Вдивляємося в обличчя тих, хто для полтавців став символом Перемоги, незламності духу, величного подвигу народу, – Героя Радянського Союзу Кузьми Павловича Нездолія, Михайла Пилиповича Бородая, Володимира Васильовича Гнипи, Євгенія Григоровича Бєлого, подружжя Стєкольнікових і багатьох інших. Мимоволі стискає подих, коли бачиш фотороботи “Солдатський вальс”, “Сльоза ветерана”…
Виставка, на якій представлено 45 робіт, – результат майже двадцятирічної праці голови обласної організації Національної спілки фотохудожників України Сергія Назаркіна та його сина Іллі в засобах масової інформації.
– Знімали все, що відбувалося, події, ветеранів. Словом, те, що запам’ятовується і залишається назавжди. Люди йдуть у Вічність, а пам’ять про них завжди з нами. Це дуже важливо для усіх нас, особливо для молоді, – сказав Сергій Назаркін.
Тема війни для нього не є випадковою. Обидва діди воювали, один з них зник безвісти. Люди старшого покоління пройшли неймовірні випробування, говорить Сергій Олександрович. Вони для фотомайстра – приклад, бо зажди були щирі, відкриті, емоційні, життєрадісні.
З багатьма героями своїх світлин у Сергія Назаркіна зав’язалася тісна дружба. Серед них – Євгеній Григорович Бєлий. Завдяки йому відбулася перша персональна виставка Сергія Назаркіна.
Михайло Пилипович Бородай, колишній розвідник. Мав важку інвалідність, але, попри це, сам збудував хату, вів господарство, порався на городі, був чудовим сім’янином…
Керівник ГО “Центр громадського моніторингу “Погляд” Олександр Залужний зауважив, що люди, які зображені на фотографіях, захищали і визволяли нашу країну, пережили дуже складні часи й зробили для країни надзвичайно багато.
Сергій Назаркін та Олександр Залужний повідомили, що по завершенні роботи виставки (вона експонуватиметься до 30 вересня) світлини будуть передані до фонду Державного архіву Полтавської області.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий