Для безпеки українських доріг і поглиблення співпраці з ЄС

Для безпеки українських доріг і поглиблення співпраці з ЄС

Три мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем передала Державна служба України з безпеки на транспорті управлінню цього відомства у Полтавській області. Вартість кожної з них – 1,4 мільйона гривень, комплектуючі матеріали надали європейські держави.

Не тільки побудувати сучасні автошляхи, а й зберегти їх

В урочистій обстановці перший заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслав Дідковський, перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький та начальник управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації Юрій Кривошеєв вручили ключі водіям цих новітніх електронних комплексів.

– Наше головне завдання не тільки побудувати сучасні автошляхи, а й зберегти їх, – зазначив Андрій Пісоцький. – На жаль, два вагових комплекси, які дотепер працювали на території області, застарілі й не в повній мірі можуть здійснювати необхідний контроль. Державна служба України з безпеки на транспорті провела тендер і закупила нові вагові комплекси, щоб розпочати роботу по зважуванню й контролю автомобілів, які їздитимуть українськими дорогами. Вважаємо, на кожному напрямку повинен працювати ваговий комплекс. Відтак, пропонуємо за кошти обласного бюджету закупити додатково ще два вагові комплекси.

– Це – перші три габаритно-вагові комплекси. Загалом в Україні їх 78, – розповів В’ячеслав Дідківський. – Вони на сто відсотків відповідають стандартам країн ЄС. У складанні технічної документації нам допомагали представники Польщі, Німеччини й інших держав. На етапі проведення тендеру додатково вивчали можливі напрямки удосконалення. До кінця року плануємо ще доукомлпектувати ГВК модулями 3G задля доступу до мережі Інтернет, кожному інспектору дати планшет, зробити електронні бази штрафів, щоб оформлювати їх в онлайн-режимі. Також у перспективі кожен інспектор матиме відеокамеру, аби мінімізувати різні ризики діяльності інспектора на дорозі. На жаль, держава втрачає близько 20 мільярдів гривень щороку від руйнування доріг. Маємо економити ці кошти. Також у нас амбітні плани щодо переведення всіх адміністративних послуг в електронний формат, щоб кожен перевізник міг отримати необхідну послугу, не виходячи із свого кабінету.

Справедливий контроль і комфортне обслуговування

– Дякую керівництву нашої служби за те, що ми отримали ці лабораторії, які працюватимуть на Полтавщині. Вони мобільні й можуть функціонувати на будь-якому відрізку автошляху. Ми несли службу на чотирьох майданчиках – у Чутовому, Копилах, Лубнах і Сухинівці Кобеляцького району. Завдяки керівництву облдержадміністрації, такий майданчик передбачається створити в кожному районі, – наголосив начальник управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Віктор Поліщук.

Детально про роботу, яку проводитимуть на дорогам працівники габаритно-вагових комплексів в інтерв’ю ЗМІ розповів начальник відділу надання адміністративних послуг управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Сергій Лисенко.

– Окрім обладнання для визначення ваги, котре, до речі, утримує до 100 тонн, є й пристрої, які контролюватимуть габарити та режим праці й відпочинку водіїв. Адже вони мають його чітко дотримуватися, щоб не провокувати аварійну ситуацію на дорогах. У кожному комплексі облаштовані два комфортних робочих місця для інспекторів і два – для спілкування з водіями. За порушення передбачені штрафи. За моєї практики найбільший з них складав 24 тисячі євро. Лише завдяки чіткій і злагодженій роботі зможемо гуртом зберегти наші дороги, – переконаний Сергій Лисенко.

Анатолій Васевич

Поділися:

Добавить комментарий