Для театральних людей не існує перешкод…»

Для театральних людей не існує перешкод…»

Гоголівці вибороли перше місце на фестивалі театрів «Молоко» і наступного року відкриватимуть цей престижний театральний форум в Одесі

Колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя став переможцем Фестивалю театрів «Молоко», що проходив у містах Миколаєві (на сцені Миколаївського академічного обласного художнього драматичного театру) та Одесі (на сцені Одеського культурного центру) з 3 по 8 липня 2020 року.

– Гоголівці давно мріяли потрапити на цей престижний театральний фестиваль, який уже 13-й рік поспіль проходить в Одесі, – розповів директор Полтавського театру ім. М. Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. – Для нас це можливість вийти на новий рівень, знайти нових творчих друзів, підкорити ще одне українське місто, в якому, до речі, полтавський театр за всю свою історію виступав вперше. Ми вдячні організаторам за можливість у такий скрутний час вийти до глядача і говорити з ними мовою театрального мистецтва, яку вони оцінили оплесками, а журі – нагородами.
Колектив полтавського театру був вперше в Одесі, вперше на фестивалі «Молоко», але не вперше показував свою одну з кращих репертуарних вистав «Політ над гніздом зозулі» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк), що вже має когорту прихильників як у Полтаві, так і в інших містах), де гастролювали гоголівці та презентували її у рамках всеукраїнських фестивалів. Не обійшлося без нагород і цього разу. Журі присудило колективу перше місце, а директора театру Олексія Андрієнка нагороджено Подякою за багаторічну працю та розвиток українського театру.
– У час пандемії ми повинні не лише піклуватися про своє фізичне здоров’я, а й чітко розуміти і створювати позитивний оптимістичний тон, піклуватися про своє душевне та моральне здоров’я, – резюмував директор Одеського культурного центру та директор фестивалю «Молоко» Михайло Журавель. – Я радий, що для театральних людей не існує перешкод, щоб прийти до театру, не існує відстаней, щоб доїхати на наш фестиваль. Я вдячний полтавчанам, що вони з нами на фестивалі «Молоко», і що ми за традицією відкриваємо одеситам колектив, який ще ніколи не був у цьому місті. Я сподіваюсь, що за допомогою таких прекрасних вистав, таких потужних колективів, ми не тільки лікуватимемо наші душі, а й змінюватимемо майбутнє на краще. Проводячи фестиваль, ми прагнемо, щоб це свято залишилося з глядачами, вони отримували частинку оптимізму і вірили в те, що все в нас буде прекрасно.
Для гоголівців поїздка на «Молоко» стала унікальною можливістю закрити черговий театральний сезон не онлайн, а разом із глядачами наживо, хоча й на безпечній дистанції. Для акторів – це незабутні враження, це обмін енергетикою, яка неодмінно дасть поштовх новим творчим здобуткам. У здійсненні поїздки на цей фестиваль є велика заслуга і сприяння у фінансовій частині від керівництва Полтавської області, яке, незважаючи на скрутний час та деякі карантинні обмеження, підтримало гоголівців у прагненні прославляти наш край на культурно-мистецькій ниві.
– Головне – завжди залишатися вірними своїй справі, тому приємно, що той ресурс, який вклав колектив театру імені Гоголя, той ресурс, який вклали керівництво нашої області та департамент культури, організатори фестивалю, він виправданий, і глядачі отримали справжні мистецькі враження, – підкреслила тимчасово виконуюча обов’язки директора департаменту культури та туризму Полтавської ОДА Ірина Удовіченко. – Нам нелегко було організувати цю поїздку, тож дякуємо керівництву області за сприяння у фінансуванні, і найбільша подяка нашим акторам, завдяки професійній грі яких буде процвітати театральне мистецтво всієї країни.
Завершилося цьогорічне «Молоко», а гоголівці вже чекають наступного! Адже, за традицією фестивалю, колектив – переможець 2020 року, яким став Полтавський театр ім.
М. Гоголя, відкриватиме 14-й Фестиваль театрів «Молоко» в Одесі в липні 2021 року.
Гоголівці йдуть у відпустку, щоб із новими силами зустрітися зі своїм глядачем у стінах рідного театру вже у вересні. І хочемо побажати вам віри у майбутнє і поділитися прекрасними словами члена журі фестивалю «Молоко» заслуженого працівника культури України Володимира Сагана: «Життя продовжується, і так хочеться, щоб мистецтво театру приносило щастя, щоб той катарсис, що відбувається на сцені, давав можливість вільно дихати і дивитися у світле майбутнє».

Ольга Коваленко
Театрознавець

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий