Дмитрівська  поминальна субота

Дмитрівська поминальна субота

Останнє у році загальне поминання померлих звершується у суботу, що передує дню пам’яті великомученика Димитрія Солунського. За церковним календарем, подвижника молитовно згадують 8 листопада. Отож Дмитрівська поминальна субота цього року припадає на
6 листопада.

Протягом року в Православній Церкві відзначається сім поминальних субот (м’ясопусна, троїцька й
т. д.). Ці дні називають батьківськими суботами, втім поминати заведено не тільки батьків, а й інших померлих родичів та близьких. Священики нагадують: найбільше, що живі можуть зробити для своїх спочилих рідних, – це молитися за упокій їхніх душ, просити в Бога для них милосердя і прощення гріхів, бо ж самі небіжчики вже не можуть ні покаятися, ні виправити того, про що шкодують.
Напередодні батьківської суботи, тобто ввечері в п’ятницю, у храмах служиться велика панахида, яку ще називають грецьким словом «парастас». У суботу вранці звершується заупокійна Божественна літургія, а після неї – загальна панахида. У будь-який із цих днів у церкві можна подати записку за упокій з іменами померлих, запалити й поставити свічку.
За старою православною традицією загальних поминальних трапез віряни приносять у храм пісні продукти на пожертву. Це можуть бути олія, хліб, крупи, цукор, борошно, печиво, а також вино («Кагор») для здійснення літургії. Після богослужіння ці продукти роздають нужденним, передають у сиротинці чи будинки для літніх людей.

Поділися:

Добавить комментарий