Дмитро ЛУНІН: “Продовольча безпека –  це ще один важливий фронт.  Аграрії Полтавщини його тримають”

Дмитро ЛУНІН: “Продовольча безпека – це ще один важливий фронт. Аграрії Полтавщини його тримають”

Посівна на Полтавщині триває повним ходом і йде за планом. Станом на 1 травня аграрії вже посіяли сільськогосподарських культур на площі 611 тисяч гектарів. Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.
«На Полтавщині повністю завершили посів цукрового буряку та ярого ріпака – 100 відсотків від запланованих площ. Раніше завершили посів ранніх зернових. Протягом тижня наростили темпи посіву кукурудзи на зерно й соняшнику. Кукурудзою вже засіяли майже 34 відсотки від запланованих площ – 210 тисяч гектарів, а соняшником – 61 відсоток – 235 тисяч гектарів. Розпочали сіяти сою, – поінформував очільник області. – Продовольча безпека – це ще один важливий фронт. Аграрії Полтавщини його тримають».
Крім вищезазначених культур, в області вже висадили 42 тисячі гектарів картоплі. Це 78% до прогнозу.
***
Як уже повідомляла «Зоря Полтавщини», 24 квітня Кременчук зазнав масованої повітряної атаки – дев’ятьма ракетами російські окупанти вчергове обстріляли наддніпрянське місто. Під удар потрапили місцева ТЕЦ і (вже вдруге від початку війни) нафтопереробний завод. Увечері святого для всіх християн дня – Великодня – загинула одна людина – працівник ТЕЦ, ще семеро постраждали, більшість із них також співробітники Кременчуцької ТЕЦ.
Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін після проведеної 28 квітня у Кременчуці наради зазначив: «Через два тижні розберуть завали ТЕЦ, і можна буде зробити остаточні висновки, але попередньо зрозуміло, що внаслідок руйнування близько 180 тисяч жителів громади можуть залишитися без тепла й гарячої води на наступний опалювальний сезон». Він додав, що обласна військова адміністрація планує звернутися до Офісу Президента, Уряду та міжнародних партнерів, щоб за їхньою допомогою спільними зусиллями розв’язати цю проблему. «Наразі також розглядаємо можливість будівництва двох нових котелень, аби диверсифікувати подачу тепла, щоб усе місто не залежало від однієї ТЕЦ. Обласна військова адміністрація підставить плече жителям Кременчука й виділить кошти з обласного бюджету на частину робіт», – зазначив начальник Полтавської ОВА.
***
На Полтавщині відзначили рятувальників, які гасили пожежі, що виникли через ворожі ракетні обстріли у Кременчуці. Нагородження відбулися у Полтаві та Кременчуці. Почесні грамоти й подяки працівникам ДСНС вручали начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін і голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. Відзнаки обласної адміністрації та обласної ради отримали 49 рятувальників: 22 – із Кременчука й 27 – із Полтави.
«Відзначили почесними грамотами й подяками полтавських і кременчуцьких рятувальників за професійність, мужність і героїзм. Ці якості вони проявили під час ліквідації ракетних обстрілів у Кременчуці й не тільки. Пишаюся, що рятувальники Полтавщини ніколи не залишалися байдужими до біди жителів інших областей. Наші хлопці допомагали розбирати завали у Харкові, рятували людей під вибухами снарядів. Наші піротехніки розміновували Чернігівщину. Це і є справжня українська єдність, незалежно від регіонів! Усі ці люди гідні найвищих нагород. Дуже їм вдячний!» – зазначив Дмитро Лунін.
***
В область продовжує надходити гуманітарна допомога з Польщі. 29 квітня доставили продукти харчування. «Отримали з Польщі чергову партію гуманітарної допомоги – 54 тонни їжі. Це крупи, консерви, овочі, вода. Обласна адміністрація все направить для переселенців – у громади, школи та дитсадки, в яких проживають внутрішньо переміщені особи», – сказав Дмитро Лунін.
Нагадаємо: попередню партію допомоги область отримала на початку минулого тижня. Тоді надійшли 80 контейнерів із продуктами харчування, засобами гігієни й побутовими речами. Загалом планується, що Польща надасть 500 тонн гуманітарної допомоги для Полтавщини.
Полтавська обласна військова адміністрація передає польську «гуманітарку» до потужних місцевих волонтерських штабів, які формують її та перенаправляють до сусідніх областей, військовим і переселенцям. «Цю гуманітарну допомогу Полтавщина отримала завдяки підтримці Уряду та особисто віцепрем’єрки Ірини Верещук, – зазначив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. – Полтавщина дійсно є тиловою областю. Завдяки волонтерам, підприємцям, військовій адміністрації надається допомога областям, на територіях яких ведуться активні бойові дії. Отриману гуманітарну допомогу передаємо волонтерським організаціям, територіальним громадам. Також будуть сформовані тактичні аптечки, які будуть направлені на фронт для наших бійців. Разом переможемо!»
***
До громадського руху «Оборона Полтави» вже надійшло 12 тисяч одиниць медичних виробів. Це – бандажі, турнікети, еластичні бинти для індивідуальних аптечок бійців. За словами керівниці волонтерського руху «Оборона Полтави» Катерини Бабич, вже отримали дефіцитні тактично-медичні продукти. «Головне, що вони вже тут, на Полтавщині. Вони «роз’їдуться» по всій країні», – розповіла Катерина Бабич. «Оборона Полтави» отримає 53 тонни продуктів харчування для військових.
Продукти, медикаменти, матраци, розкладні ліжка також доставили до волонтерів із фонду «Helpgroup». «Дякую Полтавській обласній військовій адміністрації за надання гуманітарного вантажу. Починаємо його фасування й видачу», – зазначив засновник ВБФ Давид Джалагонія.
«Всі у Полтаві знають про волонтерський центр у Соборі. Це «Полтавський батальйон небайдужих» – один із найстаріших та найпотужніших волонтерських штабів в області. Передали до нього майже 20 тонн «гуманітарки», яку нещодавно отримали від польських друзів, – розповів Дмитро Лунін. – М’ясні та овочеві консерви, крупи, макарони, цукор і кава. Волонтери направлятимуть продукти за запитами для військових і переселенців. Крім того, передали деякі медичні матеріали для індивідуальних аптечок бійців».
За словами начальника ПОВА, за час повномасштабної війни Полтавщина стала надійним тилом для українських захисників і тих, у кого війна забрала дім і роботу. Всі тримають свій фронт і працюють заради перемоги: «Приймаємо переселенців та забезпечуємо їх усім необхідним. У п’яти великих містах працюють центри видачі індивідуальних продуктових наборів для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема почали роботу центри у Лубнах, Миргороді, Кременчуці та Горішніх Плавнях. Раніше відкрилися такі центри в Полтаві. Починаємо направляти продуктові пакунки в інші громади», – поінформував Дмитро Лунін.
***
У територіальних громадах Полтавщини розпочали видачу індивідуальних продуктових наборів. Минулого понеділка, 2 травня, пакунки отримували внутрішньо переміщені особи, які проживають у Великобагачанській, Ромоданівській, Оржицькій, Оболонській та Омельницькій громадах.
«Розпочинаємо тиждень у тергромадах із видачі індивідуальних продуктових пакетів. Сьогодні проднабори роздають понад 4,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб іще в 5 громадах області, – розповів Дмитро Лунін. – Нині (у понеділок, 2 травня. – Ред.) особисто перевірив, як працює центр видачі проднаборів в Оржиці, мої заступники Максим Калінін і Ігор Панченко відповідно оглянули центри видачі в Ромодані й селах Омельник та Оболонь. Дав доручення головам районних військових адміністрацій щоденно контролювати та звітувати про процес. Наборів повинно вистачити всім».
Кількість наборів розраховано відповідно до зареєстрованих у громаді внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зокрема Оржицька громада – 1838 переселенців, Великобагачанська громада – 1533 переселенці, Оболонська громада – 581 переселенець, Ромоданівська громада – 405 переселенців, Омельницька громада – 292 переселенці.
Нагадаємо, що набори видають тим, хто офіційно зареєструвався як ВПО в управліннях соцзахисту. В кожному пакунку – крупа, цукор, консерви, згущене молоко, олія, кава й печиво. Дмитро Лунін зазначив, що незабаром проднабори отримають переселенці в усіх 60 громадах Полтавщини. З початку роботи центрів видачі в Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Лубнах та Горішніх Плавнях уже роздано понад 50 тисяч пакунків.
***
З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну на Полтавщині побралися майже 2 тисячі молодят і народилися 1450 немовлят.
«Попри спроби ворога зламати наш дух українці створюють сім’ї та дарують світові нове життя. Бажаю всім міцного здоров’я. Все буде Україна», – наголосив Дмитро Лунін.

Підготовлено за матеріалами Полтавської ОВА (www.adm-pl.gov.ua).

Поділися:

Добавить комментарий