До Європи –  через реформування

До Європи – через реформування

Протягом 2017 року Центрами з надання адміністративних послуг (ЦНАП) області було надано нашим землякам 433,5 тисячі послуг, а за І квартал цього року – 101,8 тисячі. Чи не найліпше в цьому плані спрацювали Центри в Кременчуці, Пирятинській, Глобинській та Омельницькій ОТГ. Загалом з метою забезпечення територіальної доступності адміністративних послуг в області створені та функціонують 25 ЦНАПів у районах, 6 – у містах (2 територіальні підрозділи в Кременчуці) та 9 – в ОТГ, а загальна кількість фахівців-адміністраторів становить 188 працівників.
Водночас для максимального наближення послуг до пересічних громадян, підвищення якості їх надання та поліпшення сервісу обслуговування децентралізаційна реформа системи надання адміністративних послуг все більше потребує розбудови існуючої мережі ЦНАП, зазначила, підсумовуючи роботу ЦНАП та оцінки якості надання адміністративних послуг під час колегії департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА, директор департаменту Інна Іщенко.
Слід додати, що в налагодженні роботи ЦНАПів та забезпеченні їх сучасним обладнанням суттєву підтримку надають різні програми й проекти міжнародного співробітництва, зокрема GIZ «Реформа управління на сході України», «U- LEAD з Європою» та інші.
* * *
Однією з найуспішніших реформ в Україні вважається реформа децентралізації, яка ефективно впроваджується в Полтавській області. За 3 роки створено 43 об’єднані територіальні громади (ОТГ). З початку цього року на прямих міжбюджетних відносинах перебуває 39 ОТГ. Шість громад Полтавщини увійшли в тридцятку лідерів рейтингу фінансової спроможності ОТГ України за результатами діяльності у 2017 році: Глобинська, Шишацька, Білоцерківська, Решетилівська, Пришибська та Пирятинська громади. Лідерами зі створення ОТГ є Кременчуцький (6 ОТГ), Полтавський (5 ОТГ) та Новосанжарський райони (5 ОТГ). Розпочато процедуру об’єднання в Диканському, Чорнухинському та Зіньківському районах. Водночас не створено жодної ОТГ в Оржицькому та Котелевському районах, наголосив перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький.
У 2016–2017 роках громадами Полтавщини реалізовано понад 230 проектів розвитку ОТГ, спрямованих на поліпшення життя та добробуту своїх мешканців, розвиток інфраструктури громад, будівництво та ремонт закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, поліпшення матеріально-технічної бази комунальних підприємств тощо, констатувала Інна Іщенко.
* * *
Нині в області реалізується 27 проектів міжнародної технічної допомоги, які діють на обласному рівні та на території 6 міст обласного значення й 17 громад у 14 районах. Полтавській області надають підтримку такі міжнародні донори, як уряд США, країни Європейського Союзу, уряд Федеративної Республіки Німеччини, уряд Швейцарської Конфедерації, уряд Канади, Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), Регіональний Екологічний Центр для Центральної та Східної Європи, Європейський банк реконструкції та розвитку, Фонд східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та довкілля (Е5Р), Міністерство закордонних справ Литовської Республіки.
Основними напрямками освоєння коштів міжнародної технічної допомоги є впровадження енергоефективних технологій, розвиток урядування та громадського суспільства, у тому числі підтримка реформи децентралізації та місцевого розвитку, розвиток міст, охорона здоров’я, розвиток аграрного сектору, економічний розвиток, розбудова інфраструктури, удосконалення освіти і науки.
За даними Реєстру договорів про співробітництво територіальних громад Мінрегіонрозвитку, до участі в реалізації угод міжмуніципальної співпраці залучено 6 міських, 5 селищних і 193 сільські ради, тобто більше 40% від усієї кількості місцевих рад області. Серед пріоритетів співпраці громад найбільш поширеними є забезпечення пожежної охорони та безпеки, вирішення екологічних питань і поводження з ТПВ, ремонт доріг та обслуговування узбіч, поліпшення медичних та освітніх послуг, впровадження IT-технологій.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий