До Пекіна – з надією!..

До Пекіна – з надією!..

Сьогодні, 4 лютого, на центральній Олімпійській арені Китаю запалає вогонь XXIV зимових Олімпійських ігор. Незважаючи на коронавірусні обмеження, зимове спортивне свято, яке для спортсменів є головним стартом чотириріччя, стартувало вчасно. З 2 лютого розпочалися попередні тури змагань в окремих видах спорту. Наші олімпійці (Україну представляють 45 атлетів у 12 видах спорту) прибули до Піднебесної і розселилися в олімпійських селищах Пекіна, Чжанцзякоу і Яньцина, поруч із аренами, на яких змагатимуться.
Безпосередньо у столиці Ігор-2022 перебувають представники фігурного катання та шорт-треку, двоє з яких після перерви у два олімпійських цикли зуміли вибороти для України право змагатися у шорт-треку на головних стартах планети. До речі, так само, як і фігуристи у командних змаганнях, які у цій дисципліні виступали лише в 2014 році. Загалом цьогоріч Україна не буде представлена лише в трьох видах спорту – класичному ковзанярському спорті, керлінгу та хокеї.
На жаль, ситуація з коронавірусом уже вплинула на передолімпійський тренувальний процес. Позитивні тести на COVID-19 виявилися у тренера біатлоністів Юрая Санітри та Ігоря Ященка (він уже знову розпочав роботу зі спортсменами). А ось головний тренер чоловічої біатлонної команди Юрай Санітра на момент підготовки цього матеріалу досі знаходився на самоізоляції. Також позитивний тест отримала олімпійська чемпіонка Ігор у Сочі Олена Білосюк (Підгрушна).
Букмекери не досить оптимістично оцінюють шанси нашої команди вибороти олімпійські нагороди. Зимові Олімпіади в усі часи були значно менш «медальними» для українських спортсменів, ніж літні. За роки незалежності Україна здобула на Олімпіадах із зимових видів спорту 8 медалей –
3 золоті, 1 срібну та 4 бронзові. Найуспішнішими були 1994 і 2018 роки, коли Україна виборювала по золотій та бронзовій медалі. На двох зимових Олімпіадах (у 2002 і 2010 роках) наші атлети залишалися без нагород.
Як буде цього разу – покажуть найближчі тижні. А ми зустрічаємо Олімпійські ігри у Китаї з надією і оперативно інформуватимемо своїх читачів про спортивні події Олімпіади і цікаві моменти, які неодмінно траплятимуться під час її проведення. Віримо в те, що все буде добре!

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий