До розслідування обставин, пов'язаних із резонансною ДТП у Полтаві, долучилося ДБР

До розслідування обставин, пов’язаних із резонансною ДТП у Полтаві, долучилося ДБР

Минулого тижня у приміщенні територіального управління Державного бюро розслідувань, яке нещодавно було утворене і запрацювало в обласному центрі, відбувся брифінг, в якому взяли участь директор Полтавського теруправління Володимир Тимошко та його заступники – Олексій Новіков і Світлана Савченко.

Як відомо, теруправління ДБР, що базується у Полтаві, поширює свою діяльність на Дніпропетровську, Полтавську, Сумську та Харківську області. До категорій осіб, підслідних управлінню, входять вищі посадові особи, судді, співробітники правоохоронних органів, також до підслідності ДБР віднесено військові злочини.
“На момент проведення брифінгу слідчими теруправління здійснювалося досудове розслідування у 767 кримінальних провадженнях, з яких 82 було зареєстровано слідчими теруправління, ще 685 отримано за підслідністю від інших органів досудового розслідування”, – розповів директор територіального управління Володимир Тимошко.
Керівник теруправління додав, що найбільше кримінальних проваджень слідчі відомства розслідують у Дніпропетровській та Харківській областях. У Полтавській та Сумській таких фактів менше, але справи також стосуються всіх категорій підслідних ДБР осіб.
Володимир Тимошко зазначив, що, враховуючи те, що основу підслідності ДБР складають злочини, вчинені правоохоронцями, найбільше кримінальних проваджень розслідується саме відділом з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя. Нині таких проваджень 192.
Розслідування кількох з них викликало особливу зацікавленість журналістів. Зокрема керівники теруправління ДБР відповіли на запитання стосовно резонансної справи, що призвела до затримання чотирьох патрульних в Кременчуці. Тоді правоохоронці побили чоловіка і вивезли його за місто. Було зазначено, що (на момент брифінгу) всі вони перебувають під вартою, і це є принциповою позицією Державного бюро розслідувань.
З 25 січня 2019 року ДБР долучилося і до розслідування обставин, пов’язаних із ДТП в центрі Полтави, унаслідок якої загинув п’ятнадцятирічний школяр Артем Левченко. Одразу після трагічного випадку, безпосередньо з місця події, з автомобіля, який вчинив ДТП, був знятий відеореєстратор. Пізніше його було передано до правоохоронних органів без жодних записів. Автомобіль як речовий доказ нині знаходиться на штрафмайданчику. Наталія Саєнко – кермувальниця Mercedes-Benz, яку підозрюють у вчиненні ДТП, перебуває під цілодобовим домашнім арештом, що триватиме до 9 березня. Розслідуванням справи займаються відповідні правоохоронні органи.
Територіальне управління ДБР у Полтаві проводить розслідування щодо самих правоохоронців, які були безпосередньо на місці ДТП, намагаючись з’ясувати їхню ймовірну причетність до приховування злочину. Вже допитана матір загиблого підлітка. Їй надано статус потерпілої. Розслідування триває за двома статтями Кримінального кодексу України.
“В межах кримінального провадження, яке надійшло до нас, ми будемо розслідувати всі факти і обставини, які мали місце. Тобто від самого початку події, дій працівників слідчо-оперативної групи, які виїжджали, співробітників прокуратури. З’ясовуються обставини, пов’язані зі зникненням з місця події відеореєстратора, і які саме правоохоронці були в цей момент поруч, могли це бачити і не завадили… В тому числі стосовно прокурора, який був на місці події. Список працівників, які брали участь в цих подіях, не є таємницею. Тому все буде перевірено”, – наголосив начальник слідчого управління теруправління ДБР Олексій Новіков.
“Ми відслідковуємо всі резонансні події, які відбуваються в чотирьох областях. Щодо цієї справи, то у нас вона перебуває нетривалий час. Наразі ми маємо незаплямовану репутацію і намагатимемося її такою й зберегти і стосовно цієї справи, й інших”, – зазначив Володимир Тимошко.
Також слідчі ДБР зацікавлені в отриманні всіх відеозаписів, що можуть допомогти у розслідуванні справи. Окремо наголошувалося на вивченні інформації зі ЗМІ.
“Наскільки нам відомо, у засобах масової інформації були такі відеозаписи, але з деяких сайтів їх з незрозумілих причин видалили. Наразі ми не маємо до них доступу”, – зазначив Олексій Новіков.
Тож ДБР звертається до всіх, у кого збереглися відеозаписи з місця дорожньо-транспортної пригоди, надати їх слідчим теруправління. Зробити це можна як звернувшись до теруправління за адресою: вул. Соборності, 37, так і домовившись про передачу за допомогою дзвінка черговому слідчому за номером 095 698 57 02. Цей номер цілодобово є контактним і стосовно інших питань, пов’язаних із роботою ДБР в межах її компетенції.
Інший блок питань стосувався кадрового та матеріально-технічного забезпечення діяльності відомства.
“Зараз штатний розклад укомплектований на 42 відсотки. Ми проводимо конкурс на вакантні посади. Працювати непросто, все робимо практично “з нуля”, навантаження на слідчих досить велике. Але вони працюють добре”, – зазначив керівник територіального управління ДБР. Зарплати у відомстві: від 45 тисяч гривень на місяць – у директора, до 30 тисяч – у слідчих. Співробітники поки користуються власним автотранспортом. Хоча службові авто вже частково закуплені, зараз їх необхідно розподілити між областями.
Також Володимир Тимошко наголосив, що підтримує ініціативу директора Державного бюро розслідувань Романа Труби щодо збільшення кількості слідчих та розміщення представництв ДБР у кожній з областей. “Це значно полегшить роботу слідчих ДБР і дозволить більш оперативно реагувати на скоєння злочинів. Тобто слідчому з Полтави не потрібно буде витрачати кілька годин на дорогу, приміром, до Харкова”, – зазначив керівник теруправління.
Крім того, Володимир Тимошко наголосив на необхідності якнайшвидшого ухвалення Верховною Радою змін до Закону України “Про Державне бюро розслідувань”, які дозволять ДБР створити власні оперативні підрозділи. Адже поки що оперативний супровід усіх проваджень здійснюють оперативні підрозділи інших правоохоронних органів.
Підсумовуючи зустріч, Володимир Тимошко запевнив, що відомство відкрите до спілкування із пресою, подібні зустрічі будуть проводитись регулярно.

Андрій СОВА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий