До свого 44-го Дня народження Юрій Олійник із позивним “Полтава” не дожив 5 днів

До свого 44-го Дня народження Юрій Олійник із позивним “Полтава” не дожив 5 днів

Сумна звістка про загибель у зоні проведення Операції об’єднаних сил нашого земляка надійшла 11 листопада. На брифінгу прес-центру ООС командир 72-ї окремої механізованої бригади полковник Руслан Татусь повідомив, що бригада зазнала втрат 10 листопада: старший сержант Роман Селіхов та сапер 12-го окремого мотопіхотного батальйону “Київ” старшина Юрій Олійник загинули під час виконання бойового завдання на Світлодарській дузі.

Юрій Олійник – наш земляк. Його рідне село – Іванівка Кобеляцького району. Тут закінчив школу, сюди повернувся після служби в армії, тут трудився. Згодом пошуки роботи привели до Києва. Працював у Києво-Святошинському дорожньо-експлуатаційному управлінні трактористом. У ході третьої хвилі мобілізації добровольцем вирушив на фронт.
“Під час війни у 2014–2015 роках служив у 3-му взводі 2-ї роти 12-го батальйону, згодом – командиром відділення у 4-й роті 12-го батальйону. Отримав звання старшини. Був досвідченим бійцем і дуже хорошою людиною… І взводний, і ротний командири характеризують Юру з найкращого боку. Фанат полювання. Любив хазяйнувати, смачно готував…” – написав його колишній товариш по службі Володимир Кухар на своїй сторінці в “Фейсбуці”.
Останнє бойове завдання загиблих героїв було пов’язане із заходами щодо недопущення проникнення диверсійно-розвідувальних груп противника в проміжки між спостережними постами на Світлодарському напрямку. Більше Руслан Татусь розповів журналістам на брифінгу: “Командир групи й особовий склад мали бойовий досвід і відповідну підготовку. Їхній вихід забезпечувався вогнем батальйону, що оборонявся, та вогневими засобами бригади. Із групою прочісування був налагоджений стійкий зв’язок. Під час висування групи було виявлено дві міни-пастки, які окупанти встановили на розтяжку. Вони, ймовірно, призначалися для прикриття позиції снайпера. Але під час подальшого просування, на відстані близько 700 метрів від наших позицій, противник привів у дію радіокерований фугас, внаслідок чого Юрій Олійник та Роман Селіхов загинули на місці, ще двоє бійців групи зазнали поранень…
Старшина Юрій Олійник та старший сержант Роман Селіхов до останнього виконали свій обов’язок. На виконання вкрай складного та небезпечного завдання пішли особисто, щоб не наражати на небезпеку своїх підлеглих. Їхній вчинок завжди буде прикладом непохитної мужності та героїзму. Всі бійці групи представлені командуванням Об’єднаних сил до державних нагород. Юрій Олійник та Роман Селіхов – посмертно”.
У Юрія Олійника залишилося двоє дітей – син Денис і дочка Даша, яких він надзвичайно любив. 15 листопада герой мав зустріти свій 44-й день народження. Церемонія прощання з полеглим військовослужбовцем відбулася в його рідному селі Іванівці 14 листопада.
Схиляємо голови перед пам’яттю загиблих захисників Вітчизни. І молимося за них та їхні родини.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий