Наші партнери

До уваги пенсіонерів, які тимчасово змінили фактичне місце проживання в умовах воєнного стану

У головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області розпочалися організаційні заходи щодо реалізації урядової постанови від 26 лютого 2022 року за № 162 «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану».
Основна мета зазначеного рішення уряду – забезпечити пенсійними виплатами українських громадян, які одержують кошти через поштові відділення і в умовах воєнного стану опинилися поза межами постійного проживання. Отже, як відбуватиметься комунікація з установами Пенсійного фонду України у тому випадку, коли людина вимушено змінила фактичне місце проживання?
Вирішено застосовувати такі канали: особисте звернення до сервісного центру Фонду за місцем тимчасового перебування; засоби телекомунікаційного зв’язку; особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Кожен громадянин, який покинув домівку й хоче одержати свою соціальну гарантію, може звернутися до працівників Фонду із заявою про виплату пенсії у зв’язку з тимчасовою зміною фактичного місця проживання відповідно до згаданої вище постанови. У ході спілкування необхідно озвучити прізвище, ім’я та по батькові, дату народження і телефон заявника. Також слід зазначити як попереднє місце проживання (отримання пенсії), так і тимчасове. Крім того, обов’язковими у заяві будуть паспортні дані (серія, номер, дата й місце видачі) та реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Інформація щодо зміни фактичного місця проживання, надана громадянами, перевірятиметься працівниками Пенсійного фонду шляхом зворотного зв’язку з одержувачем за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.
Для виплати пенсій обраний такий шлях: кошти переказуватимуться одержувачу без відкриття рахунка в банку, зокрема в «Ощадбанку», за допомогою послуги «швидка копійка». При цьому в складних нинішніх умовах забезпечення громадян пенсійними виплатами може здійснюватися без урахування строків, визначених частиною першою статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та в розмірах, не менших, ніж були встановлені за попередній місяць, із подальшим проведенням перерахунку.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Добавить комментарий