До уваги внутрішньо переміщених осіб

До уваги внутрішньо переміщених осіб

З 1 січня 2023 року нарахування допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам продовжено АВТОМАТИЧНО, без необхідності додаткових звернень до уповноважених органів та подання додаткових документів.
Згідно із Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (Постанова КМУ від 20.03.2022 №332 (зі змінами), внутрішньо переміщеним особам передбачено надання допомоги на проживання незалежно від матеріального стану переміщених осіб у розмірі: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць; для інших осіб – 2000 гривень на місяць.
Категорії осіб, які мають право отримувати щомісячну державну допомогу на проживання: які перемістилися з території, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих; у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали до 20 травня 2022 року заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія) або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
Для отримання виплати особа має отримати статус внутрішньо переміщеної особи, який підтверджено відповідною довідкою. Для зручності поширюємо Дайджести департаменту щодо покрокових дій особи для отримання статусу ВПО та допомоги на проживання для тих, кому її ще не призначено.
Нагадуємо, що існує ряд обставин, про які внутрішньо переміщена особа повинна повідомляти органи соціального захисту населення, а саме: щодо повернення до покинутого постійного місця проживання не пізніш як за три дні до від’їзду або протягом трьох днів після повернення до покинутого постійного місця проживання; про зміну місця проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання (змінити адресу місця проживання/перебування можна самостійно через Портал Дія).
Внутрішньо переміщені особи, які повернулися на постійне місце проживання, але мають зруйноване житло, продовжуватимуть отримувати щомісячну державну допомогу на проживання.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА

Добавить комментарий