Добрі новини від Вселенського Патріархату

Увечері 29 листопада стали відомі підсумки засідання сесії Священного Синоду Вселенського Патріархату. В письмовому комюніке, яке поширив Генеральний Секретаріат Священного Синоду, пункт «с» стосується України: «с. Нарешті, в контексті раніше прийнятого Вселенським Патріархатом рішення про надання автокефалії Церкві України і в очікуванні видання Патріаршого та Синодального Томосу, Святий і Священний Синод підготував Конституційну Хартію Української Церкви».
Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до українців зазначив: «Сьогодні на Святому Священному Синоді Вселенського Патріархату ухвалені історичні рішення про створення Автокефальної Української Православної Церкви. Схвалено текст Томосу про надання незалежності українській церкві, а також прийнято рішення про скликання об’єднавчого православного Собору. Дату його проведення незабаром оголосить Патріарх Варфоломій. Учасники Собору оберуть предстоятеля незалежної Автокефальної Православної Церкви України. Йому і буде вручено Томос про автокефалію…»
За словами радника Президента України, директора Національного інституту стратегічних досліджень Ростислава Павленка, ухвалені Синодом Вселенського Патріархату пропозиції до Статуту (Конституційної Хартії) Української Церкви розроблені саме на підставі положень Томосу. Надалі проект Статуту буде представлений на розгляд і затвердження Всеукраїнського об’єднавчого православного Собору, який збереться у грудні.

Поділися:

Добавить комментарий