Добрі справи й піснеспіви найсвітлішого свята

Добрі справи й піснеспіви найсвітлішого свята

Під парасольками, але із сонячними усмішками поспішали в Полтаві до Палацу дозвілля “Листопад” сотні людей – чималенькими гуртами, парами, поодинці. Рясна злива відступала й, здавалося, забирала із собою усі насущні весняні клопоти про землю. Буденне розчинялося в урочистому. Душі голубила, виясняла радість небесна.
Це починалося благодійне творче дійство, присвячене славленню Воскреслого Христа Спасителя.

Про завчасний прихід на Пасхальний вечір духовної та вокально-хорової музики Полтавської єпархії УПЦ вже давно не треба попереджувати
ні його шанувальників, ні, тим паче, учасників. Концерту передує благодійний ярмарок “Чужих дітей не буває”, організований волонтерами православного центру “Благо” та недільними школами єпархії. Отож і цього разу в холі “Листопада” було гамірно ще за годину до початку дійства на сцені.
Ярмаркування кипіло жваво. Черги біля столиків з різноманітним рукодільним крамом та випічкою швидко й рухалися, й знову виростали. Декоративні пасхальні кошики, в’язані дрібнички, жіночі прикраси з бісеру та стрічок, народні обереги, картини, аплікації, листівки – на все знаходився свій покупець. Утім чимало людей клали купюри до скриньок з написом “Чужих дітей не буває”, просто помилувавшись яскравим ярмарковим розмаїттям та поспілкувавшись із дітворою, яка до нього припрошувала.
До речі, стати учасником доброчинної акції і принести додому ярмарковий смаколик можна було й за зовсім скромну суму – найпростіша випічка коштувала від 7 гривень. Запрошення на концерт роздавалися у храмах єпархії.
– Як і кожного разу, дуже багато виробів для ярмарку зроблено в Хрестовоздвиженській обителі, активно відгукнулися полтавці, які спілкуються з нами у Вайбері, – хтось приніс випічку, хтось – речі ручної роботи чи навіть варення зі своїх запасів. Багато людей хочуть разом із нами допомогти діткам, які лікуються в онкогематологічному відділенні дитячої міської клінічної лікарні, – розповіла волонтерка центру “Благо” Ольга Трофименко.
Найзворушливіша зграйка ярмаркувальниць пурхала в тій частині холу, де тривав майстер-клас із паперопластики від гуртка образотворчого мистецтва при Свято-Макаріївському кафедральному соборі. Маленькі дівчатка в пишних сукенках і яскравих бантиках захоплено виготовляли своїх казкових посестр – метеликів. Дев’ятирічна Лера старалася, щоб порадувати подарунком молодшу сестричку Владу.
Мабуть, найбільше ярмаркового краму відвідувачам представили учасники благодійної акції із Котельви. На славу попрацювали і дітки з недільної школи при Свято-Троїцькому храмі, і вихованці місцевого дитячого садочка “Пролісок” – звісно, під творчим керівництвом батьків та вихователів.
– Ми постійно беремо участь у благодійних ярмарках, і з кожним разом люди приєднуються все активніше, приносять величезну кількість прекрасних виробів, дуже щиро вболівають за хворих діток, – поділилася матінка Ірина.
– Я виготовляла прикраси для волосся – вечорами, з молитвою, – розповіла півча хору Свято-Троїцького храму в Котельві Валентина Голенко. – Для мене участь у ярмарку важлива ще й тому, що я сама 8 місяців боролася з онко. І ось, слава Богу, жива. Значить, буду діткам допомагати й надалі.
У центрі ярмаркового майданчика організатори розмістили стенд зі світлинами хлопчиків і дівчаток, які нині борються з важкою хворобою в онкогематологічному відділенні й потребують підтримки всіх небайдужих краян. Тож уявно всі вони були поряд зі своїми благодійниками.
Ярмарок відвідав митрополит Полтавський і Миргородський Филип.
– У рамках наших єпархіальних заходів благодійні акції стали уже невід’ємними. Велика користь ярмарку “Чужих дітей не буває” ще й у тому, що в події беруть участь діти. Вони залучаються до добрих справ, вчаться допомагати іншим, – наголосив владика Филип під час спілкування з пресою та передав полтавській громаді вітання із Світлим Христовим Воскресінням.
Відтак розпочався традиційний, цього разу дев’ятий за ліком, Пасхальний вечір духовної та вокально-хорової музики. Зі сцени лунали піснеспіви у виконанні архієрейського хору Свято-Макаріївського кафедрального собору, зведеного хору духовенства міста Полтави. Вітали краян зі святом також колективи Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко – камерний ансамбль “Фантазія”, зразковий хореографічний колектив “Пірует” та інші. Особливим гостем Пасхального вечора став уже добре знайомий шанувальникам єпархіальних концертів у Полтаві переможець телевізійного шоу “Голос країни-2017”, протоієрей Олександр Клименко з Бориспільської єпархії УПЦ.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий