Добро на долоні

Добро на долоні

У Пісківській сільській раді нас зустрічають вбраний у рушники образ Козельщинської Божої Матері та привітна жінка з ясним поглядом – сільський голова Уляна Петрівна Кульбачка. Її будні й свята ось уже двадцять перший рік нерозривно пов’язані із щоденними турботами й радощами мешканців чотирьох сіл Козельщинського району – Пісок, Бутенків, Йосипівки й Книшівки. Це дивовижної чарівності місцевість на Полтавщині, де на лівому березі Псла розкинулися луки, ліси й озера. Не дивно, що гостинні й працьовиті, відкриті й завзяті люди оселилися серед цієї природи давно й надовго. Та й подбати про них є кому.

Напередодні 9 Травня – Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ми зустрілися з Пісківським сільським головою. Вона саме турбувалася про те, аби гідно пошанувати захисників Батьківщини, учасників бойових дій Варвару Горлову й Бориса Корецького.
Уляна Кульбачка розповіла, що в селі Книшівці вдалося відреставрувати могилу Невідомого солдата, та зауважила, що пам’ятник Загиблим воїнам у роки ІІ Світової війни у Пісках потребує капітального ремонту.
Розмова про воєнне лихоліття покликала Уляну Петрівну згадати своє дитинство й молодість. Народилася в селі Левченкове Драбівського району Черкаської області. Після закінчення Лохвицького педагогічного училища приїхала вчителювати на козельщинську землю. А викладати доводилося фізику і музику, математику і фізкультуру. У Пісках зустріла своє щире кохання – водія МТС Івана Опанасовича Кульбачку, з яким гідно й щасливо пішла по життю. Вищу педагогічну освіту та фах географа здобула в Харківському державному університеті й двадцять чотири роки (із сорока шкільних) працювала директором Пісківської загальноосвітньої школи
І–ІІ ступенів. Із непідробним захопленням Уляна Петрівна розповідає про долі своїх вдячних учнів. Із деким із них, як, приміром, із Галиною Олексіївною Різник, довелося поговорити. Пані Галина з великою повагою ставиться до своєї колишньої вчительки.
Та нині думки, працю й час Уляни Петрівни цілком поглинуло її клопітливе буття сільського голови. Вона щодня живе палкою працею для односельців. Справи, що ними опікується Уляна Петрівна, спрямовані на розбудову населених пунктів сільської ради, на покращення добробуту її мешканців. Першочергово вирішує побутові питання, які наразі є актуальними для жителів села. Свого часу це було проведення газопроводу в Йосипівці, Пісках, Книшівці. У Пісках облаштовано дитячий майданчик. Уляна Петрівна постійно турбується про благоустрій сільських вулиць та забезпечення їхнього належного освітлення.
Якщо в людини біда, складні сімейні обставини, Уляна Петрівна – найперший порадник, помічник. Чимало зусиль докладає вона до пошуку підприємств-благодійників. Адже знайти тих, хто б міг допомогти односельцям, котрі перенесли оперативне втручання, чи сім’ям, у яких діти захворіли, – це теж сільський голова вважає своїм обов’язком. Щоб усі системи злагоджено працювали під час опалювального сезону, чи якщо комусь потрібна допомога в оформленні спадщини, пенсійних виплат – про це теж особиста турбота Уляни Петрівни. Одним із напрямків роботи сільського голови є культурне відродження села, що важливо для дозвілля молоді. Відремонтовано сільський Будинок культури, щорічно проводяться Дні села. Багаторічними стараннями Уляни Петрівни в Йосипівці, Книшівці й Пісках встановлені пам’ятні знаки на пошану мешканців – жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні. Уляна Петрівна надає всебічну підтримку діяльності закладів культури. Гордість Пісківської сільської ради – жіночий ансамбль «Калинонька», котрий більше десяти років очолює Любов Самойленко. Сільські артисти – неодмінні учасники районних оглядів художньої самодіяльності, Національного Сорочинського ярмарку й усіх свят своєї громади.
У народі кажуть, що порядок в оселі – це обличчя господарки. Сесії Пісківської сільської ради й засідання її виконкому відбуваються в затишній будівлі, про ошатність якої теж попіклувалася Уляна Петрівна Кульбачка. Із усього видно, що сільський голова не знає вихідних і відпусток, що вона завжди в жертовному труді для своїх земляків, котрим, як і депутатам сільської ради, низько вклоняється за плідну співпрацю, за щире взаєморозуміння й взаємоповагу.
Наша друга зустріч із Уляною Петрівною відбулася напередодні Дня матері. Із нині світлої пам’яті Іваном Опанасовичем Кульбачкою Уляна Петрівна у великій любові й злагоді прожила більше п’ятдесяти п’яти років. Із якою ніжністю вона згадує навіть найменші епізоди з їхнього сімейного життя! Прожитих років не повернути, але пам’ять у серці зберігає особливе місце для дорогої людини… Життєва мудрість стверджує, що від великого кохання народжуються щасливі й успішні діти. Молодша донька Інна продовжує материнську справу – шкільний учитель історії, старша Євгенія – за освітою мовознавець. Уляна Петрівна щаслива бабуся чотирьох онуків і прабабуся чотирьох правнуків. Тому її волошкові очі світяться щастям родинного тепла.
До неї звертаються не тільки як до представника влади, а і як до людини з великим життєвим досвідом, небайдужої, яка ніколи не залишить наодинці з проблемами. Тому вже вп’яте земляки висловлюють Уляні Петрівні Кульбачці довіру на виборах сільського голови.
Рішенням районної державної адміністрації ім’я Уляни Петрівни Кульбачки було занесено на Дошку пошани Козельщинського району. За багаторічну сумлінну працю, за вагомий особистий внесок у становлення й розвиток місцевого самоврядування, територіальної громади, за високий професіоналізм і творчу ініціативу Уляна Петрівна Кульбачка нагороджена Почесними грамотами Полтавської обласної державної адміністрації, Козельщинської районної державної адміністрації та Козельщинської районної ради. Не можна в газетній публікації розповісти про незліченні добрі справи Уляни Петрівни. А на все нових і нових аркушах неповторно каліграфічним почерком вона виводить слова своїх заповітних мрій, найближчих і дальших планів сільського голови. І все це неодмінно буде здійснено!
Повертаючись із Пісок, ми на обрії милувалися мальовничими банями Різдва Богородиці Козельщинського собору, обителі, що своєю чудодійною іконою освячує добрі справи земляків на славу рідної землі й благословляє таких невтомних трудівників на українській ниві, як Пісківський сільський голова Уляна Петрівна Кульбачка: за покликанням – добротворець, за посадою – помічник, за життєвою стезею – авторитетний лідер.

Валентина ШЕМЧУК
Заслужений працівник культури України, член Національної спілки журналістів України

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий