Додаткові кошти на медицину, освіту, дороги, комунальне господарство…

Додаткові кошти на медицину, освіту, дороги, комунальне господарство…

Понад п’ятдесят питань було розглянуто на 24-й сесії обласної ради сьомого скликання, на яку прибуло 66 депутатів. Пленарне засідання сесії, яке проходило у Кременчуці, провів голова обласної ради Олександр Біленький (БПП). У роботі сесії взяв участь голова обласної державної адміністрації Валерій Головко.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого під час виконання бойового завдання учасника Операції об’єднаних сил, мешканця Гадяча Володимира Крупського.

У виступах із суспільно значимих питань, які не потребують ухвалення окремих рішень, Анатолій Ханко (ВО “Свобода”) повідомив про причини кадрових змін у партійній фракції, Наталія Макаруша (“УКРОП”) озвучила звернення учасників бойових дій стосовно пільги на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, Микола Первак (“Соціал-демократична партія”) говорив про відсутність в окремих районах організацій із утримання доріг і раціональне спрямування потоків важковагового транспорту, Олег Сазонов (“Опозиційний блок”) – про реконструкцію фасадів об’єктів культурної спадщини у Кременчуці. Олександр Біленький та Валерій Головко у своїх виступах окреслили шляхи розв’язання порушених проблем.
Серед найважливіших було питання змін до бюджету. Обсяги видатків обласного бюджету збільшено на 496 мільйонів гривень (в основному це субвенції), у тому числі за рахунок вільних залишків загального фонду обласного бюджету – на 135 мільйонів гривень. Як поінформував директор департаменту фінансів ОДА Павло Кропивка, кошти в основному підуть на розвиток сільської медицини, ремонт доріг, освітні й медичні заклади, сферу культури.
Депутати погодили зміни до ряду обласних програм, передали землі громадам, реформували кілька комунальних закладів, надали дозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку надр. А ось ТОВ “Соїл мінералс компані” та акціонерному товариству “Укргазвидобування” таких дозволів не надали. Як пояснив Олександр Біленький, за рекомендацією профільної депутатської комісії. Жодна з цих компаній не підписала соціальної угоди з обласною радою, представники однієї з них навіть не з’явилися на засідання комісії.
Найбільш дискусійним стало питання щодо виділення 20 мільйонів гривень обласному комунальному підприємству “Полтававодоканал” на погашення заборгованості перед “Полтаваобленерго” за спожиту електроенергію. Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод (ВО “Батьківщина”) виступив проти такого рішення, оскільки, на його думку, платники податків області не мають платити за Полтаву і що на це скажуть виборці. Думки депутатів розділилися. В результаті за проект було віддано 41 голос – рішення не ухвалене. Олександр Біленький запропонував повернутися до цього питання, адже причина заборгованості склалася з вини держави – це різниця у тарифах, це не борги полтавців. “Обленерго” подає судовий позов, і “Водоканалу” загрожує банкрутство. В обговоренні також виступили Наталія Макаруша (“УКРОП”), Руслан Ляшко (Радикальна партія Олега Ляшка), Іван Сидоренко (“УКРОП”). Наголошувалося, що “Водоканал” – це власність обласної ради і обслуговує він не тільки Полтаву, а й інші населені пункти області, й треба зберегти підприємство. Іван Сидоренко запропонував прийняти звернення до Уряду щодо відшкодування заборгованості від різниці тарифів за рахунок Державного бюджету. Наразі рішення про виділення “Водоканалу” двадцяти мільйонів було ухвалене.
Депутати надали гарантію на участь у міжнародному проекті обласного підприємства “Полтаватеплоенерго”. За співфінансування “Теплоенерго” (в рахунок кредиту міжнародного проекту) і міжнародних організацій буде реконструйовано найбільшу його котельню, що обслуговує понад 30 тисяч абонентів. Реконструкція дасть змогу зменшити споживання газу на 10 відсотків. Кредит відшкодовується за один рік.
Депутати прийняли підготовлене ініціативною групою звернення до Кабінету Міністрів, народних депутатів України від Полтавської області щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України, Закону України “Про бюджет України на 2019 рік” стосовно відшкодувань втрат комунальних підприємств від різниці у тарифах за рахунок Державного бюджету.
Підбиваючи підсумки сесії у спілкуванні з журналістами, Олександр Біленький та Валерій Головко зазначили, що ухвалені рішення сприятимуть подальшому вирішенню широкого комплексу питань розвитку регіону. Очільники області конкретизували окремі з них. Зокрема Олександр Біленький виділив молодіжне кредитування, програму “Питна вода Полтавщини”, за якою на 23 об’єкти виділено понад 15 мільйонів гривень. Валерій Головко стосовно ремонту і відновлення доріг зазначив, що є конкретна програма і нині йде робота з Банком реконструкції і розвитку щодо залучення коштів для збільшення її фінансування. За допомогою відповідної програми, яка є єдиною в Україні, буде вирішуватися питання щодо пільгових перевезень учасників бойових дій, завершуються процедурні моменти задля придбання автомобілів швидкої допомоги за участю Світового банку. Через місяць-півтора 93 спеціальних авто будуть в області.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий