Догляд за дрібним кухонним начинням

Догляд за дрібним кухонним начинням

Зазвичай господині користуються кухонними лопатками, обробними дошками, тертками аж допоки ті остаточно не втрачають пристойного вигляду. Але чи припустима така економія?

Дерев’яна ложка. Дерево загалом не вважається довговічним матеріалом. А якщо воно використовується на кухні, то й поготів. У процесі приготування їжі приладдя доводиться постійно мочити, сушити та занурювати в кисле середовище. І це, звичайно ж, не може не позначитися на стані кухонного інструменту.
Поступово на ложках із дерева утворюються мікротріщини, які згодом стають великими та накопичують значну кількість мікробів і бактерій. Використання такого приладдя для приготування їжі з великою імовірністю може призвести до харчового отруєння.
Силіконовий пекарський пензлик. Цей незамінний на кухні сучасної господині аксесуар для приготування випічки в середньому повинен служити два роки. Справа в тім, що під впливом високих температур він з часом починає плавитися. Як результат, дрібні частинки силікону потрапляють із пошкоджених ділянок пензлика у випічку.
Гумова лопатка. Таке кухонне начиння доволі швидко втрачає первісний вигляд, оскільки постійно стикається з гарячими, а потім відразу ж із холодними поверхнями. Цілком зрозуміло, що це призводить до змін матеріалу. Гумові лопатки з помітними деформаціями не повинні застосовуватися у процесі приготування їжі.
Тертушка й овочерізка. Кожна господиня на особистому досвіді переконалася, що з часом леза цих кухонних «помічників» неминуче тупляться та стають тоншими. А в деяких випадках на металевих предметах навіть з’являються сліди іржі. Користуватися таким начинням украй небезпечно, оскільки частинки металу чи іржі можуть потрапити у їжу. Якщо ви дбаєте про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких, намагайтеся міняти тертушки й овочерізки кожні 3–4 роки.
Губка для миття посуду. Термін безпечного та ефективного використання губок складає лише два тижні. Ці невеликі шматки поролону постійно перебувають у вологому стані, на них накопичується величезна кількість мікробів.
Дехто залишає губку після миття посуду в раковині на тривалий час. У такому середовищі із залишків їжі та води бактерії почуваються особливо добре: при наступному митті вони потрапляють на тарілку, а потім і у ваш організм.
Господині старшого покоління, які віддають перевагу звичайній ганчірці, а не поролоновій губці, мають рацію, адже ганчірка набагато швидше висихає.
Пластикова обробна дошка. Продавці запевняють, що пластикова дошка набагато зручніша за дерев’яну: і легка, і більш довговічна та гігієнічна. Авжеж, у ній не накопичується стільки мікробів, як у товщі дерева. Але з часом на пластику з’являються подряпини та надрізи, й саме в них оселяються небезпечні бактерії. Тому пластикова обробна дошка не повинна затримуватися на вашій кухні більше двох років.

Поділися:

Добавить комментарий