Доглядаємо за кондиціонером правильно

Доглядаємо за кондиціонером правильно

Не секрет, що більшість людей, які встановили вдома кондиціонер, вважають, що він вимагає такого ж мінімуму догляду, як, наприклад, телевізор чи праска: ввімкнули – працює, вимкнули – й забули про прилад. Утім спеціалісти наголошують, що за такої експлуатації спліт-система вийде з ладу вже через кілька років. І йдеться не тільки про більш дешевші, а й про дорогі моделі преміум-класу. Різниця лише в тому, що елітні моделі зреагують на відхилення від нормальних умов роботи відмовою вмикатися. Можливо, аж тоді недбалі господарі візьмуть до рук інструкцію і дочитаються, що їхній рятівник від спеки потребує уваги й догляду.

Щоб зрозуміти, наскільки догляд за кондиціонером важливий, слід розібратися, як цей прилад влаштований і працює. Усі знають, що спліт-система складається з двох блоків – зовнішнього і внутрішнього. У зовнішньому знаходяться компресор, вентилятор і радіатор, який зазвичай називають конденсатором. У внутрішньому блоці розміщені вентилятор і радіатор-випарник. При монтажі ці блоки з’єднуються мідними трубопроводами, по яких під високим тиском циркулює суміш із фреону і невеликої кількості компресорного масла. Вентилятори з внутрішнього і зовнішнього блоків забезпечують обдув радіаторів для поліпшення теплообміну й рівномірного розподілу холодного повітря в приміщенні.
Радіатор (випарник) у внутрішньому блоці кондиціонера повністю закритий пластиковими фільтрами у вигляді багатошарової дрібнопористої сітки. Вони захищають його від потрапляння пилу, пуху, шерсті домашніх тварин. Щоб очистити фільтри, достатньо промити їх у теплій воді й залишити на кілька хвилин для висихання. В інструкції до приладу є докладні рекомендації, як фільтри зняти, а потім встановити на місце. Фахівці жартують, що це завдання не набагато складніше за звичну для кожної господині процедуру заміни мішка для збору пилу в пилососі. Періодичність миття фільтрів залежить від того, як швидко вони забруднюються. Власникам приладу варто постійно стежити, щоб на них не накопичувався пил.
Якщо фільтри не чистити, почне зменшуватися потік повітря, що проходить через випарник, тому приміщення буде повільніше й менше охолоджуватися. До того ж зазнає порушень режим роботи холодильної системи: через недостатнє обдування теплообмінника фреон всередині нього не встигатиме випаровуватися, що може призвести до обмерзання мідних трубопроводів. Внаслідок цього при виключенні кондиціонера лід танутиме, й утворювана вода капатиме з кондиціонера.
Якщо не доглядати за фільтрами, через які проходить величезна кількість неочищеного повітря, може виникнути й інша проблема – засмічення дренажної системи грудками пилу. В цьому випадку вода з кондиціонера вже не капатиме, а поллється струмком.
До вчасного миття фільтрів мають спонукати, зокрема, й гігієнічні міркування, адже вологий пил сприяє розмноженню хвороботворних мікроорганізмів, які потім потрапляють у повітря приміщення, а далі – в наші легені. Про накопичені в приладі забруднення можуть сигналізувати неприємний запах із розподільника повітря і різкий шум при роботі кліматичної системи.
Догляду потребує і зовнішній блок спліт-системи, адже чим більше на ребрах радіатора накопичиться чужорідних частинок, тим швидше втрачається ефективність теплообміну. Варто знати, що кондиціонер, встановлений на значній висоті, від десятого поверху й вище, менше забруднюється у порівнянні з приладом, який працює на невеликій відстані від землі. Проблемним є також сусідство з насадженнями тополь, автомагістралями, кар’єрами чи промисловими підприємствами.
Для очищення зовнішнього блоку кондиціонера краще звертатися до спеціальних сервісних служб. Так само – щодо дозаправки кондиціонера фреоном, витік якого неминучий і за нормами складає 6–8% на рік. Компенсувати втрати бажано раз на півтора-два роки, інакше компресор, який під час роботи охолоджується фреоном, перегріється і вийде з ладу. Першими ознаками зменшення кількості холодоагенту в спліт-системі є утворення інею на штуцерних з’єднаннях зовнішнього блоку (це місце, куди приєднуються мідні трубки) та недостатнє охолодження повітря в приміщенні.
У дбайливих господарів кондиціонер може служити від 7 до 12 років, залежно від класу моделі.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий