Домашній – поза конкуренцією

Завершився черговий землеробський сезон, а значить, настав час ділитися секретами городніх здобутків. Цього разу хочу розповісти про один із своїх найкращих сортів помідорів – Домашній. Загалом кожен сорт томатів має свої, тільки йому притаманні особливості, чим і приваблює городників. У гонитві за помідорними новинками багато хто з нас ладен долати сотні кілометрів або щогодини виглядати листоношу, чекаючи листа із пакетиком дорогоцінного насіння.
Через мої руки пройшло вже декілька сотень сортів помідорів. У городній колекції залишаються тільки найбільш достойні, що пройшли ретельну перевірку в примхливих поліських умовах. Та є в мене один улюблений сорт, що його я не проміняю на жоден інший. Це – сорт Домашній. На моїй грядці він “мешкає” вже багато років і вироджуватися зовсім не збирається. Простенька назва анітрохи не заважає йому на рівних конкурувати з іншими, добре розрекламованими сортами.
Чим же він такий особливий, цей сорт томатів? За часом достигання Домашній належить до надранніх сортів, і в цьому – одна з його переваг. Ці сортові помідори найпершими потрапляють на тарілку, до того ж їх не встигає пошкодити фітофтора.
Окрім того, кущі сорту Домашній низькорослі, відповідно, зовсім не потребують пасинкування. Це дуже зручно й суттєво економить час. Виростив розсаду, висадив, підживив, прополов, полив – і через деякий час збирай урожай.
Помідори цього сорту доволі великі – по 250–280 грамів. Одного такого плоду для салату цілком вистачає. До того ж мої улюблені томати надзвичайно смачні та запашні. Салати, сік, консервація – все з помідорів сорту Домашній виходить “на відмінно”.
Не підвів мене з врожаєм сорт і цього року, хоча погода у нашому краї була не надто сприятлива. І наїлись досхочу, і консервацією на зиму запаслися, і насіннєвого матеріалу вдосталь зібрати вдалося. Тож пропоную читачам скромний подарунок – безкоштовний пакетик насіння цього надзвичайного сорту всім, хто надішле заадресований на себе конверт з марками по Україні. Мені буде надзвичайно приємно, що мій улюблений Домашній зможе порадувати таких, як і я, захоплених своєю справою господарів у різних куточках нашої країни.
Моя адреса: с. Смоляри, Старовижівський р-н, Волинська область. Індекс – 44425.
Надія ЦИБЕНЬ.

Поділися:

Добавить комментарий