Інформаційний кур’єр

Допомога громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

Для органів соціального захисту населення області забезпечення соціальної захищеності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним із пріоритетів щоденної діяльності та уваги, адже понад 18 тисяч мешканців області мають відповідний статус.

З метою надання додаткових соціальних гарантій вразливим верствам населення в області забезпечується реалізація заходів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області (далі – Програма). В рамках Програми у 2023 році на додаткові соціальні гарантії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджено 16,4 млн грн.
Виділені кошти спрямовуються на забезпечення безоплатними ліками за рецептами лікарів для амбулаторного лікування та безоплатним зубопротезуванням, санаторно-курортне лікування громадян, віднесених до 1 категорії, виплату щорічної адресної допомоги дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах Полтавської області, на виплату матеріальної допомоги для одночасного придбання путівки громадянам, які супроводжують на санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю 1 групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Для проведення оздоровчої кампанії вказаної категорії громадян в рамках Програми з обласного бюджету виділено 3,2 млн грн.
У квітні 2023 року за кошти обласного бюджету проведено виплату адресної допомоги 1698 дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 10 сім’ям, у складі яких є діти з інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою, на загальну суму 6,8 млн грн.
З метою вирішення актуальних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, департаментом соціального захисту облвійськадміністрації підтримується постійний діалог з громадськими чорнобильськими організаціями. Напрацьовані ініціативи і надалі будуть впроваджуватися через обласну Комплексу програму соціального захисту населення.
Роз’яснення стосовно соціальних гарантій, передбачених громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, можна отримати за телефоном безкоштовної гарячої лінії з питань соціального захисту 0800500620 або звернувшись до відділу з питань соціального захисту осіб з інвалідністю та осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, департаменту соціального захисту населення облвійськадміністрації за телефоном (0532) 68 12 64.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА

Добавить комментарий