Доріг багато,  а своя – одна

Доріг багато, а своя – одна

Життєві шляхи Івана Олександровича Гопея пролягали через три країни. Народився він 10 червня 1937 року в українській родині, яка мешкала в Новому Селі Краківського воєводства Польщі.
Друга світова війна покраяла долі не лише людей, а й цілих народів… Його батьки Олександр Сильвестрович і Вікторія Антонівна з п’ятьма дітьми у 1945 році переселилися у село Лутовинівка Козельщинського району. Тут, на Полтавщині, Іван пішов до школи, зростав, працював, набував життєвого досвіду. Через кілька десятиліть доля закине Івана Олександровича Гопея у буремний Афганістан, де він півтора року, з грудня 1984-го, був у вирі надзвичайних подій та постійної нервової напруги…

Ще з юнацьких років у Івана Гопея з’явився потяг до механізації. Після успішного завершення навчання в школі він вступив до Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства, де здобув фах інженера-механіка. Іван Олександрович пройшов трудовий шлях від інженера-інспектора Градизького райвідділення «Сільгосптехніка» до керівника обласного об’єднання з виробничо-технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва, секретаря Полтавського обкому партії з аграрних питань, голови облвиконкому, голови обласної ради.
Іван Олександрович – людина, яка вміє долати життєві труднощі, цілеспрямована, рішуча, наполеглива. Його знають як вдумливого керівника, організатора виробництва. Люди обирали Івана Гопея депутатом Диканської районної ради трьох скликань, Полтавської обласної ради семи скликань, народним депутатом України дванадцятого (першого) скликання. Верховна Рада «першого призову» ухвалила «Акт проголошення незалежності України». Серед народних обранців, які вікопомного 24 серпня 1991 року проголосували за державний суверенітет нашої Батьківщини, був і Іван Гопей.
Трудова біографія Івана Олександровича тісно пов’язана із розбудовою села, розвитком інженерно-технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва, будівництва доріг, шкіл, лікарень, житла, газифікації та багатьох інших питань життєдіяльності людей на Полтавщині. Він палко підтримує розвиток органічного землеробства, яке започаткував Герой України, Герой Соціалістичної Праці світлої пам’яті Семен Свиридонович Антонець.
Держава високо оцінила трудову діяльність Івана Олександровича Гопея, нагородивши його чисельними відзнаками.
Нині, коли Україна мужньо бореться з підступним і кривавим рашизмом, що підло вдерся в нашу державу, Іван Олександрович щиро прагне, щоб наш народ здобув перемогу, твердо переконаний у незламності наших воїнів, усіх українців.
Нещодавно Іван Олександрович Гопей відзначив славне 85-річчя. Тож вітаємо нашого ювіляра, бажаємо йому міцного здоров’я, довголіття, добра, перемоги і миру та злагоди у цьому буремному житті!

Правління громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства», обласне наукове товариство лікарів гігієністів та епідеміологів, колеги та друзі.

Поділися:

Добавить комментарий