Дорога  до храму

Дорога до храму

Кілька місяців тому у Котельві, у приміщенні колишньої санепідемстанції, було розміщено Свято-Миколаївський храм Православної Церкви України. Його настоятель – ієрей Ігор Яворський. Молитовні служби тут стали регулярними – щонеділі та у свята. Останнім часом було закуплено багато церковної утварі та атрибутики, тривають ремонтні роботи. Парафіяни, які для себе вже обрали Православну Церкву України, люди, які раніше не були знайомі один з одним, стали об’єднуватись у єдиний, згуртований церковний осередок.

– За цей час, – розповів отець Ігор, – нам вдалося закупити найнеобхідніше для церковних треб та таїнств, таких, як Причастя, Хрещення, Вінчання, освячення води… Придбано також підставки для свічок, панахидний столик, Хрест-Голгофу. Недавно до нас прибули шість великих списків чудотворних ікон. Щонеділі служимо молебні з акафістами перед цими образами. Кошти жертвують небайдужі люди, які всім серцем бажають якнайшвидшого становлення та розвитку Свято-Миколаївського храму ПЦУ. Але найсуттєвішим подарунком стало придбання Святого Престолу. Він є найнеобхіднішою річчю для того, аби служити Божественну Літургію. Саме на Престолі відбувається основне таїнство – перетворення хліба та вина в Тіло і Кров Христові для Причастя людей. Це дуже вартісна річ, тому я через соціальні мережі звернувся з проханням про фінансову допомогу. І якою ж була моя радість, коли почали надходити кошти не тільки від котелевців, а й від мешканців Києва, Харкова, Костополя, Кривого Рогу, Луцька, Львова, Полтави, Миргорода, Решетилівки, Крюківщини, Первомайська, Закарпаття…
Я мав намір розпочати літургійні служби ще минулого місяця. Все необхідне для цього є. Але люди проявили ініціативу допомогти з ремонтом приміщення, тому літургію вирішили відкласти до завершення ремонтних робіт.
Уже замінено вікна, закуплено нові двері, на часі їх встановлення. Все це завдяки благодійній допомозі директора ТОВ «БК «Комбінат виробничих підприємств» Сергія Іващенка. Найближчим часом плануємо зробити ремонт стін, стелі та підлоги. Знову будемо просити допомоги у небайдужих людей. Радує те, що багато котелевців теж долучаються до впорядкування храму. Вагому допомогу надає заслужена артистка України Олена Білоконь.
Наразі віряни моляться не в збудованій церкві, а в пристосованому приміщенні. Отець Ігор з цього приводу зазначає:
– Дехто закидає нашим парафіянам, мовляв, що то за молитва «у санстанції». Тож скажу, посилаючись на історичні факти. Величним та багатим був згаданий у Євангелії Єрусалимський храм, ним хизувалися фарисеї, але в ньому не творилося правди Божої. І це стало причиною пустоти духу, занепаду та повного його зруйнування. І навпаки, скількох святих, що молилися у пустелях, печерах, у горах, келіях прославив Господь. Адже Бог благоволить жити не в рукотворних храмах, а в храмі душі людської, де людина у співучасті з Богом творить свій храм для Святого Духа, який хоче жити в ній. Так що не велич і оздоблення храму є показником для сходження Божої благодаті, а наповненість та горіння духу людей до Бога, а не до стихій світу сього. А з мирської точки зору скажу так: становлення майже всіх церков, в тому числі і нашого району, починалося зі служб у пристосованих приміщеннях, а саме колишніх магазинів, їдалень і таке інше, а вже потім вони розбудовувалися і завдяки благодійності та праці людей перетворювалися у справжні храмові споруди. Я теж вірю, що настане час і знайдуться заможні люди, які захочуть відродити храм Святителя Миколая у Котельві, який було збудовано у 1861 році, а на початку 20-го століття знищено більшовиками.

Анатолій ДЖЕРЕЛЕЙКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий