Дороги міста та області готові до удару сніговою стихією

Цьогоріч прогнози синоптиків стосовно початку традиційної української зими справдилися практично зі стовідсотковою точністю. Вже в кінці листопада Полтавщину добре притрусило першим пухким снігом. Люди виявилися готовими до такого погодного виклику, мерщій вхопилися за лопати й взялися прочищати проходи до своїх будинків. А міська комунальна служба вивела в перший рейд нову спецтехніку. Ще кілька днів тому її обіцяли урочисто презентувати на майданчику біля ТРЦ “Екватор”. Проте примхлива стихія вирішила не чекати, коли журналісти встигнуть детальніше оглянути оновлений автопарк.
Близько ста одиниць техніки працюватимуть на дорогах міста цієї зими. Про це повідомив начальник управління житлово-комунального господарства Сергій Сінельник. Також до кінця цього місяця закінчиться заготівля посипних матеріалів. Загалом для утримання доріг міста у зимовий період використають 10 тисяч тонн піщано-соляної суміші й 3 тисячі тонн солі. До прибирання снігу залучать невеликі трактори МТЗ, КДМ, солетруси і важку техніку, таку, як грейдери.
Тривають роботи з підготовки до зими і в області. Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький розповів, що на сьогодні закупили вже понад 100 тисяч тонн піщано-сольової суміші, підготували снігоочищувальну техніку та дороговкази. Також розробили попередні карти доріг по різних районах області, на яких проводитимуться роботи з розчищення снігових заметів. На завершальній стадії й перевірки готовності автошляхів області до зими. На підставі них будуть створені паспорти готовності.
До розв’язання проблем боротьби зі сніговою стихією залучають і керівництво районів області, голів ОТГ та сільських рад, адже на них також лежить відповідальність за комфорт жителів своєї громади. До речі, минулого тижня на розчищення доріг області від першого снігу вийшло більше 50-ти одиниць спецтехніки. А на вулицях міста полтавці нарахували понад два десятки.

Юлія САМОЗВОН
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий