Доручення Президента України виконано: КВБЗ поставив Укрзалізниці 100 нових пасажирських вагонів

Доручення Президента України виконано: КВБЗ поставив Укрзалізниці 100 нових пасажирських вагонів

ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» завершив виконання договору з Укрзалізницею на постачання 100 пасажирських вагонів локомотивної тяги за кошти Державного бюджету.

1 березня 2023 року за участю віце-прем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова та керівництва Укрзалізниці залізничникам передано 15 нових пасажирських вагонів. Останніх 15 зі 100, котрі нещодавно зійшли із заводського конвеєра.
У заході, що відбувся на вокзалі Київ-Пасажирський, взяли також участь керівники ПАТ «КВБЗ», зокрема голова правління Максим Крамаренко, член наглядової ради Олександр Плескун, директор департаменту корпоративного управління Олександр Пьоришкін, заступник директора торгової фірми Юрій Брусник.
– Мені приємно повідомити, що доручення Президента України Володимира Зеленського з виготовлення 100 вагонів, а також 6 дизель-поїздів ДПКр-3 виконано, незважаючи на непрості умови й труднощі воєнного часу, – сказав Максим Крамаренко.
У кожному з переданих 15 вагонів передбачено інклюзивну вбиральню та одне безбар’єрне купе, де є спеціальні спальні місця зі зміною кута нахилу дивану і фіксацією тіла, місце для інвалідного візка та ремені для його закріплення, пульт із регулюванням освітлення, кнопкою виклику провідника, пристроєм гучномовного зв’язку з провідником.
В усіх інклюзивних вагонах встановлені рельєфні таблички зі шрифтом Брайля, нанесено контрастне маркування для людей із вадами зору, а вхідна група обладнана подовженими поручнями та складними пандусами. Інші нові пасажирські вагони, отримані в рамках замовлення, обладнано кондиціонером, кулером із питною водою, сигналізацією на кожному купе, відповідним індикатором та кнопкою виклику провідника.
Вагони мають збільшений обсяг багажного відділення та обладнані системами відеоспостереження в загальних зонах, вакуумними туалетами, сповивальними столиками, а також розетками та USB-портами біля кожного місця.
Максим Крамаренко також повідомив, що частина поставлених раніше вагонів, а саме 8 одиниць, успішно працює на маршрутах до країн Європи. Останні ж 15 вагонів, за інформацією Укрзалізниці, курсуватимуть у складах поїздів як на вітчизняних, так і на міжнародних маршрутах.
Багатьох журналістів та пересічних громадян цікавить питання остаточних розрахунків за поставлені вагони, адже на початку 2023 року повідомлялося про чималий борг перед КВБЗ. «Питання наразі у стадії вирішення», – лаконічно пояснив Максим Крамаренко.
Крюківський вагонобудівний завод забезпечує поставленим вагонам гарантійне, а згодом – і сервісне обслуговування. Бо тільки за таких умов можливе надійне та безперебійне курсування вагонного парку, збереження державного майна.
Голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько, члени наглядової ради, правління, дирекція компанії щиро вдячні колективу Крюківського вагонобудівного заводу, всім українським та закордонним партнерам (а їх понад 160) цього знакового проєкту, керівництву та колективу АТ «Укрзалізниця» за героїчну працю під час війни, взаємодопомогу, розуміння поставлених завдань і сподіваються на подальшу співпрацю.

Ганна КУДІЯРОВА
Керівник пресслужби ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод»

Добавить комментарий