Дощить не коли просять,  а коли косять

Дощить не коли просять, а коли косять

Жнива на Полтавщині набирають обертів. За оперативними даними департаменту агропромислового розвитку ОДА, в господарствах області ранні зернові й зернобобові культури обмолочено приблизно на 120 тисячах гектарів, що становить майже третину відведених площ. Середня урожайність складає 47 центнерів з гектара.
Аграрії краю завершили обмолот озимого ячменю (було відведено 8 тисяч га) при середній урожайності 51 ц/га. Озиму пшеницю зібрано на площі понад 100 тисяч гектарів, її урожайність – 45 ц/га. У деяких господарствах урожайність колосових культур сягає 70–80 центнерів з гектара. Горох обмолочено на 3 тисячах гектарів, урожайність – 32 ц/га.
Доші, що пройшли минулими днями, хоч і загальмували темпи жнив, але уже практично не вплинуть на урожай ранніх зернових, а для пізніх культур – це «золота» волога, стверджують фахівці-аграрії.
Для вирішення проблемних питань сільгоспвиробників при департаменті агропромислового розвитку та облдержадміністрації діє гаряча телефонна лінія.
***
У ПП «Імені Калашника» Полтавського району загалом під ранні зернові й зернобобові культури було відведено 1600 гектарів. Станом на 15 липня ранні хліба обмолочено майже на половині площ. Горох уже зібрали, середня урожайність склала 30,4 центнера з гектара. Пшеницю та ярий ячмінь обмолочено приблизно на 50 відсотках площ. Урожайність, відповідно, становить 52 та понад 40 центнерів з гектара. Мають у господарстві й 200 гектарів ярого ріпака, який ще дозріває.
За словами директора агроформуваня Івана Степаненка, пшениця, найімовірніше, йтиме не вище 4-го класу або й загалом фуражним зерном.
Оскільки сільгосппідприємство утримує ВРХ, значна увага приділяється заготівлі кормів. Нині тут уже заготовили сто відсотків від потреби сіна й монокормів.
***
СТОВ «Скіф» Котелевського району обробляє близько 4 тисяч гектарів земель у Полтавській і Сумській областях. Як зазначив директор сільгосптовариства Олексій Бовдир, у нашій області ранні хліба вродили рясніше, вищою є і якість зерна – 2-й, 3-й і 4-й класи. На одному полі озима пшениця дала по 66 центнерів з гектара. Загалом обмолот озимих пшениці та ячменю вдома (майже на 500 гектарах) завершено. Середня урожайність цих культур склала по 56 центнерів з гектара. Залишилися до збирання на Сумщині тритикале і яра пшениця, всього близько 300 гектарів.
У господарстві також заклали 5 тисяч тонн сінажу й понад 800 тонн сіна, чим забезпечено мінімальні потреби тваринницької галузі агроформування. Заготівля кормів продовжиться, адже попереду – силосування кукурудзи. Також буде закладено ще 1,5 тисячі тонн сінажу.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий