Дослідження студентки Тетяни Редько стане в пригоді екологам і медикам

Дослідження студентки Тетяни Редько стане в пригоді екологам і медикам

Студентка Навчально-наукового інституту нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», майбутній еколог Тетяна Редько перемогла на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з архітектури і містобудування. Авторка досліджувала вплив антропогенного навантаження та забруднення атмосферного повітря автотранспортом на прикладі Шевченківського району Полтави.

Підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Архітектура та містобудування» відбулася на базі Харківського національного університету будівництва та архітектури. Участь в інтелектуальному змаганні взяли понад півсотні студентів провідних українських університетів. Всеукраїнський конкурс проводився у дистанційному форматі.
Наукова робота Тетяни Редько «Аналіз антропогенного навантаження на повітряне середовище від автомобільного транспорту (на прикладі Шевченківського району м. Полтава)» (науковий керівник – доктор технічних наук, завідувачка кафедри прикладної екології та природокористування Полтавської політехніки Олена Степова) після успішної презентації отримала високі оцінки членів журі та відмінні рецензії. За результатами конкурсу студентка відзначена дипломом II ступеня у секції «Екологічні аспекти сталого розвитку міст».
На думку Тетяни Редько, актуальність обраної тематики зумовлена пошуками можливостей та шляхів розв’язання існуючих екологічних проблем, спричинених інтенсивними урбанізаційними процесами. Адже з кожним роком ситуація істотно погіршується та зрештою досягнула того рівня, коли багато екосистем різних рівнів зазнали незворотних змін. У свою чергу інтенсивні процеси зі збільшення кількості міського населення призвели до посилення техногенного навантаження на навколишнє середовище, зокрема на атмосферне повітря.
«Серед значної кількості джерел забруднення навколишнього природного середовища наразі суттєву небезпеку становлять автотранспортні системи (автомобільні дороги та транспортні засоби). Автотранспортні засоби завдають непоправної шкоди, насамперед здоров’ю людини і навколишньому середовищу. Значно погіршується мікроклімат у будинках, розташованих уздовж вулиць, адже особливістю забруднення атмосферного повітря вихлипними газами автотранспорту є накопичення викидів у приземних шарах атмосфери, у зоні дихання людини. За такої ситуації в Україні виникає необхідність розв’язання низки проблем, пов’язаних із шкідливими для суспільства і навколишнього середовища наслідками розвитку автотранспортної системи. У своїй роботі ми визначили обсяг антропогенного навантаження від забруднення атмосферного повітря автотранспорту на території Шевченківського району міста Полтава та його вплив на здоров’я населення. Сподіваюся, що наші дослідження в подальшому стануть у пригоді екологам та медикам», – розповіла Тетяна Редько.
У роботі авторка не тільки виявила найнебезпечніші для проживання населення зони Шевченківського району міста Полтави шляхом обробки експериментальних даних, а й розробила метод зниження впливу автотранспортних викидів у міських умовах та схему управління ризиками при впливі транспортних викидів на атмосферне повітря і здоров’я населення.
Результати студентської наукової роботи планують використати науково-педагогічні працівники кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» при викладанні дисципліни «Екологічна безпека».
Перемога Тетяни Редько – черговий внесок у скарбничку альма-матер. Нещодавно двоє студентів Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка стали переможцями Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Екологія», а минулого року, напередодні Дня еколога, спільна наукова робота студентів Полтавської політехніки та Південного-західного університету Цзяотун (Китай) про вплив викидів теплоелектроцентралей посіла перше місце у міжнародному конкурсі в номінації «Екологія».

Медіа-центр Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий