«Доступні ліки» видаватимуть за новими правилами

«Доступні ліки» видаватимуть за новими правилами

Через чотири місяці українці зможуть отримати медикаменти за програмою “Доступні ліки” в будь-якій аптеці країни – нові правила почнуть діяти з 1 квітня 2019 року. Ще одне важливе нововведення – отримати препарати від трьох категорій захворювань (серцево-судинні, діабет ІІ типу, бронхіальна астма) можна буде за електронним рецептом. Він увійде в обіг у рамках медреформи разом з електронними медичними картками, електронними направленнями до вузьких спеціалістів і електронними лікарняними.
Нагадаємо: зараз, щоб отримати безкоштовні або з частковою оплатою ліки за програмою “Доступні ліки”, потрібно звернутися з паперовим рецептом в аптеку, яка бере участь у відповідній програмі. До того ж тільки в межах своєї області, міста або району. “Доступні ліки” нині можна знайти в 8003 аптеках по всій Україні, які уклали договори з місцевою владою. Остання і відшкодовує вартість ліків за кошти, які МОЗ надсилає з Держбюджету.
“За півтора року дії програми вже понад 6,5 мільйона пацієнтів отримали якісні ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Ми відшкодували вартість більше 28 мільйонів рецептів на суму 1 мільярд 300 тисяч гривень”, – зазначила в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
Наступні зміни пов’язані з тим, що з 2019-го програмою “Доступні ліки” опікуватиметься Національна служба здоров’я (НСЗУ).
“З 1 квітня 2019 року програму “Доступні ліки” буде перетворено в класичну програму реімбурсації лікарських засобів. Субвенцію на неї отримуватимуть не місцеві органи влади, а НСЗУ буде контрактувати з усіма аптеками”, – наголосив голова НСЗУ Олег Петренко.
Це означає, що з квітня українці зможуть взяти необхідні ліки в будь-якій аптеці країни без прив’язки до території, а НСЗУ безпосередньо сплачуватиме вартість препаратів кожній аптеці.

Які ліки доступні

Нині в програмі бере участь 261 препарат для українців із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.
Зараз можна отримати 261 препарат, із них 59 – повністю безкоштовно. 202 препарати українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою. В середньому ця доплата становить близько 30% від вартості препарату, заявляють у Кабміні.
Від бронхіальної астми ліки пропонують на основі трьох діючих речовин: будесоніду, беклометазону і сальбутамолу. Для людей, які страждають на діабет ІІ типу, – ліки на основі гліклазиду, глібенкламіду та метформіну. Для сердечників доступні препарати на основі 17 діючих речовин: аміодарону, атенололу, гідрохлортіазиду та інших. Ознайомитися з повним переліком препаратів та дізнатися, чи повністю вони безкоштовні, можна на сайті liky.gov.ua. Там же можна знайти й адреси аптек, які працюють за держпрограмою.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий