Досвід Полтавщини у впровадженні проєкту медичної реформи використають  у всеукраїнському масштабі

Досвід Полтавщини у впровадженні проєкту медичної реформи використають у всеукраїнському масштабі

На Полтавщині з робочою поїздкою побував міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Він відвідав кілька медичних закладів області та ознайомився з тим, як вони працюють в умовах другого етапу медичної реформи, яка стартувала з 1 квітня.

«Минулого року Полтавська область працювала в пілотному проєкті, який був розроблений для комфортного переходу до реформування другої та третьої ланки медицини. Якщо подивитися на «пілот», на те, що було впроваджено в нас із 1 квітня, – це зовсім інші речі.
У «пілоті» було впроваджено принцип сплати за медичну послугу, а саме – за конкретно пролікований випадок, його складність. Це повністю відрізняється від того експерименту, який запровадили в країні з 1 квітня. Від цього експерименту почала потерпати медицина, і він може привести до жахливих наслідків, а саме – до закриття лікарень та звільнення медиків. Тому в Полтаві хочу почути думку людей, які працювали в пілотному проєкті. Щоб вони поділилися своїм досвідом, і вже тоді запроваджувати ті якісні зміни, які відбулися в медицині області, в цілому по всій Україні», – зазначив Максим Степанов.
Міністр охорони здоров’я у Полтаві ознайомився з роботою навчально-тренінгового центру, де удосконалюють свої навички медичні працівники, оглянув обласну клінічну лікарню імені М.В. Скліфосовського, відвідав Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Він також зазначив, що Полтавщина – єдина область, яка виплатила медикам надбавку за березень у повному обсязі.
Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов повідомив, що полтавські медики готові дослухатися до рекомендацій МОЗ щодо реформи, щоб зберегти позитивні моменти й доопрацювати недоліки.
«Можна стверджувати, що пілотний проєкт у регіоні пройшов успішно: заробітна плата лікарів виросла в середньому до 12 тисяч гривень. Медики отримали мотивацію якісно виконувати свою роботу, зменшилася смертність пацієнтів від неправильно поставленого діагнозу, змінилося ставлення людей до медицини – пацієнти пішли лікуватися туди, де краще ставлення, де треба менше купувати ліків, де краще годують, – зазначив Олег Синєгубов. – Разом із тим ми розуміємо, що реформі потрібні корегування. Ми підтримуємо Президента з ініціативою продовжити медреформу, але з певними уточненнями та збільшенням фінансування».
Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак розповів про «пілот», який впроваджували на Полтавщині.
«Ми почали реформувати первинну ланку медицини на прикладі Горішніх Плавнів. Було відпрацьовано схему «гроші йдуть за пацієнтом». Для того, щоб реформувати первинну ланку й працювати в такій системі, яка діє нині, потрібно було 15 років», – сказав Віктор Лисак.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов також відвідав Хорольську центральну районну лікарню. Там нині працюють 8 відділень. Люди отримують медичну допомогу, зокрема й спеціалізовану та високоспеціалізовану. Заклад співпрацює з обласною клінічною лікарнею імені М.В. Скліфосовського. Про це розповів головний лікар Хорольської ЦРЛ Михайло Виноград.
Нині в Хорольській ЦРЛ закінчують ремонт пологового відділення. Воно міжрайонне. Обслуговуватиме Хорольський, Великобагачанський, Семенівський та Глобинський райони.

За матеріалами сайта Полтавської ОДА підготувала Людмила ДАЦЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий