Інформаційний кур’єр

Дотримання режиму карантину та самоізоляції сприяє загальній безпеці

Якщо на Полтавщині зафіксують перший випадок захворювання на коронавірусну інфекцію, в регіоні будуть запроваджувати режим надзвичайної ситуації, сказав під час чергового брифінгу голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов. Він наголосив, що відповідний алгоритм дій розроблений. Раптом хвороба поширюватиметься, обласна влада ставитиме питання перед керівництвом держави щодо запровадження надзвичайного стану. На Полтавщині готові до посилення безпеки, до найжорсткіших заходів щодо дотримання карантину, аж до закриття підприємств, якщо вони не належать до критичної інфраструктури, повної зупинки громадського транспорту, закриття населених пунктів, де буде поширюватися інфекція, наголосив голова облдержадміністрації.
Олег Синєгубов повідомив про загальну селекторну нараду за участю Президента України, голів облдержадміністрацій, міст, селищ, ОТГ, де окреслено головний пріоритет: відкинути амбіції, діяти спільно, бо найважливіше сьогодні – зберегти життя і здоров’я людей. Він закликав представників органів місцевого самоврядування активно співпрацювати задля недопущення розповсюдження коронавірусу в регіоні. Кошти з резервного фонду органам місцевого самоврядування виділяються.
Голова ОДА підкреслив, що важливість дотримання режиму карантину та самоізоляції – це безпека усіх. Серед тих, хто перебуває на самоізоляції, – в основному громадяни, які повернулися з-за кордону. Вони під наглядом сімейних лікарів. Останнім потягом до Києва прибуло 30 наших земляків, у п’ятьох із них була підозра на коронавірусну інфекцію, але тести дали негативний результат.
Олег Синєгубов спростував фейк, що ніби лікарям дана вказівка під загрозою звільнення діагностувати лише пневмонію. Повідомив про надходження в область 5 тисяч експрес-тестів та майже 2 тисяч лабораторних систем для діагностування коронавірусу, а також обладнання та засобів захисту для медиків, котрі вже розподілені між закладами охорони здоров’я. Водночас задля забезпечення ефективності карантину підприємства, організації, які не будуть включені до переліку об’єктів критичної інфраструктури, мають тимчасово призупинити свою роботу. Такий список наразі готується і буде поданий до Кабінету Міністрів.
Голова облдержадміністрації подякував усім, хто нині перебуває «на передовій», стоїть на варті життя і здоров’я громади.
Станом на 25 березня в Полтавській області не зареєстровано жодного лабораторно підтвердженого випадку на COVID-19.
***
Кабінет Міністрів України на засіданні 25 березня ухвалив рішення про продовження карантину з 3 квітня до 24 квітня. Також Кабмін оголосив в Україні режим надзвичайної ситуації. Про це повідомила державна інформагенція УНІАН, коли номер “Зорі Полтавщини” підписувався до друку.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий